۰
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۵

چین : برای مقابله با آمریکا و ژاپن آماده ایم

ارگان حزب حاکم چین روز شنبه ضمن اشاره به افزایش تنش ها در منطقه آسیای شرقی، نوشت: ما برای مقابله با آمریکا و ژاپن در عرصه های دیپلماتیک و نظامی آماده ایم .
به گزارش ایرنا، روزنامه ˈ مردم ˈ در تحلیلی به نقل از ˈ جانگ جائو جونگ ˈ دریادار دانشگاه دفاع ملی چین آورده است : هدف آمریکا این روزها افزودن بر فشارها بر چین است.

وی با اشاره به افزایش اختلاف ها بین چین و ژاپن در جزایر دریای شرقی و ورود آمریکا به این مساله گفت: باید بدانیم که در جنگ برای جزایر ˈ دیائو یو ˈ این چین است که قدرت جنگی و مبارزه بالاتری نسبت به ژاپن دارد.

وی افزود: سواحل چین به این جزایر نزدیک است و سامانه های راداری و موشکی آن را پوشش می دهند.

این مقام نظامی چین با اشاره به اینکه مداخله نظامی آمریکا در منطقه ممکن است وزنه را به نفع ژاپن تغییر دهد، گفت: چین باید برای این سناریو آماده شود.

به گفته ˈ جانگ ˈ آمریکا در حال برگزاری رزمایش با ژاپن است و دو طرف دایم برنامه های تمرینی نظامی برگزار می کنند که یک راهبرد بازدارنده و هدف آن تشدید فشارها بر چین است .

وی با اشاره به رزمایش اخیر آمریکا و ژاپن گفت : ما باید برای مقابله با دو کشور از لحاظ نظامی و دیپلماتیک آماده شویم .

روزنامه مردم در ادامه چین را یک کشور محوری در منطقه آسیا و اقیانوس آرام دانست و تاکید کرد پکن می تواند امور را رهبری کند.

ارگان حزب حاکم چین ضمن هشدار به آمریکا برای خارج شدن از منازعات منطقه، نوشت : در خصوص جزایر ˈ دیائویو ˈ حتی یک متر از این سرزمین ها عقب نشینی نخواهیم کرد.

روزنامه مردم تصریح کرد که چین از این پس همه تحرکات ژاپن را زیر نظر دارد و منتظر گام بعدی توکیو است .

این روزنامه ˈپیروزی ˈ را متعلق به چین دانست و افزود: همه چیز برای رویارویی آماده است و تدابیر مقابله به مثل نیز در برابر هر تحرک ژاپن اتخاذ خواهد شد.

با افزایش تنش ها بین توکیو و پکن و بالا گرفتن حس ناسیونالیستی در بین چینی ها، هزاران تن از مردم این کشور طی یک هفته گذشته در شهرهای مختلف از جمله پکن تظاهرات و راهپیمایی ضد ژاپنی برگزار کردند.

گروهی از تظاهرکنندگان چینی هفته گذشته ضمن محاصره خودروی سفیر آمریکا در شهر پکن ، پرچم آن را به زیر کشیدند.
کد مطلب: 7829
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *