۱
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۲
دکتر کواکبیان در همایش چشمان قهرمان با اشاره به افتخار آفرینی ورزشکاران معلول:

نباید قانون جذب 3 درصدی کارکنان دولت از بین قشر معلولان بر زمین بماند

مراسم تجلیل از ۲۵ ورزشکار نابینا و کم‌بینا که در دوره بازی‌های پارالمپیک ریو و لندن موفق به کسب مدال طلا، نقره و برنز شده‌اند، با حضور سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا شعبانی بهار، معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون برگزار شد.
نباید قانون جذب 3 درصدی کارکنان دولت از بین قشر معلولان بر زمین بماند
مراسم تجلیل از ۲۵ ورزشکار نابینا و کم‌بینا که در دوره بازی‌های پارالمپیک ریو و لندن موفق به کسب مدال طلا، نقره و برنز شده‌اند، با حضور سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران،  فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا شعبانی بهار، معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون برگزار شد.
دکتر کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی‌در ابتدای سخنرانی،‌ حضور در جمع روشندلان را افتخاری برشمرد و گفت: قشر ورزشکار معلول و نابینا با دستاوردهایی که از رقابت‌های مختلف برای کشورمان به همراه داشته‌اند جزو برترین‌ها محسوب می‌شوند و ما  به آنها مدیون هستیم.
وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: در بسیاری از این آیات نابینایی واقعی همان نداشتن معرفت معنوی است و نه برخوردار نبودن از چشمان ظاهری. 
وی با بیان آیات سوره عبس تاکید کرد: اتفاقا در قرآن کریم هرگونه بی احترامی به کسانی که چشمان ظاهری ندارند مذموم شمرده شده و خداوند تاکید می کند که اینها ممکن است باطن روشن داشته و از تزکیه و تذهیب نفس بالاتری برخوردار باشند.
وی افزود: متاسفانه ما در حق این عزیزان کوتاهی کرده‌ایم از جمله در بحث آسان‌سازی آنها در رفت و آمد و استفاده از وسایل نقلیه عمومی.
کواکبیان ادامه داد: چندسال قبل قانونی در مجلس تصویب شد مبنی بر جذب 3 درصدی کارکنان از بین قشر معلول ولی متاسفانه این امر اتفاق نیفتاد .نماینده  مردم تهران در مجلس گفت: باید ردیفی برای قشر نابینا و کم‌بینا، جانباز و معلول در بخش به کارگیری توانمندی و مشغول شدن آنها به کار تعریف شود.
عباس عراقچی نیز  در بخشی از این همایش گفت: نابینایان می‌گویند چرا دیده نمی‌شوند. هدف از برگزاری این همایش تجلیل از این سرمایه‌های خدادادی است، ورزشکارانی که برترین و ارزشمندترین در سطح جهانی هستند کسانی که باعث غرور و افتخار مردم ایران در دنیا می‌شوند. همه ما لحظه رکوردشکنی سهراب مرادی در مسابقات جهانی دیدیم مطمئنا هیچ ایرانی نیست که این صحنه را دوباره و سه باره ندیده باشد و با آن اشک شوق نریخته باشد اما ورزشکاران جانباز و معلول ما با وجود نقصانی که از نظر بدنی دارند اما افتخارآفرینی می‌کنند و پیام امید و سربلندی به مردم ایران میدهند و به همین علت باید ارزش بالاتری برای آنها برخوردار بود.
کد مطلب: 78437
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *