۰
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۴

رییس جمهوری عازم نیویورک شد

رییس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی در شصت و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دقایقی پیش در صدر هیاتی بلندپایه عازم نیویورک شد.
ˈمحمود احمدی نژادˈ را در این سفر ˈعلی اکبر صالحیˈ وزیر امور خارجه، ˈمرضیه وحید دستجردیˈ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ˈصادق خلیلیانˈ وزیر جهادکشاورزی، ˈعلی نیکزادˈ وزیر راه و شهرسازی، ˈلطف الله فروزندهˈ معاون پارلمانی، ˈحمید بقاییˈ معاون اجرایی، ˈمجتبی ثمره هاشمیˈ مشاور ارشد رییس جمهوری همراهی می کنند.

ˈاسفندیار رحیم مشاییˈ رییس دفتر رییس جمهوری، ˈسید حسن موسویˈ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ˈغلامحسین الهامˈ مشاور حقوقی رییس جمهوری نیز احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند.

رییس جمهوری در مراسم بدرقه رسمی که با حضور ˈمحمدرضا رحیمیˈ معاون اول رییس جمهوری و ˈعلی اکبر ولایتیˈ مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران از یگان نظامی حاضر در فرودگاه سان دید.

ˈمصطفی محمدنجارˈ وزیر کشور، ˈرضا تقی پورˈ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ˈمحمدرضا میرتاج الدینیˈ معاون رییس جمهوری در اجرای قانون اساسی، ˈمسعود زریبافانˈ رییس بنیاد شهید و ˈابراهیم عزیزیˈ معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی رییس جمهوری از دیگر مقامات شرکت کننده در مراسم بدرقه رییس جمهوری بودند.

این هشتمین سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل است.

احمدی نژاد در جریان این سفر دیدارهای دوجانبه متعددی با همتایان خود از کشورهای مختلف خواهد داشت اما با توجه به این که رییس جمهوری اسلامی ایران رییس دوره ای جنبش غیرمتعهدها است، دیدارهای وی با سران و مقامات برخی اعضای این جنبش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رییس جمهوری چندی پیش اعلام کرد که در ملاقات های خاص با سران و مقامات عالی اعضای ˈنمˈ ، تلاش خواهد شد توافقات لازم برای ایجاد ساختارها و نهادهای اجرایی در چارچوب جنبش غیرمتعهدها حاصل شود.

علاوه بر دیدارهای دو یا چند جانبه با مقامات عالی کشورها و روسای نهادهای منطقه ای و بین المللی، گفت وگو با رسانه های صاحب نام جهان از جمله برخی رسانه های آمریکایی و ملاقات با ایرانیان مقیم این کشور از دیگر برنامه های رییس جمهوری در سفر به نیویورک خواهد بود.

احمدی نژاد در ادامه سفر خود به نیویورک دیدارهایی نیز با استادان و دانشجویان آمریکایی و جمعی از رهبران ادیان خواهد داشت.

براساس برنامه اعلام شده، سخنرانی اصلی رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل پیش ازظهر چهارشنبه هفته جاری به وقت محلی خواهد بود و پس از آن وی در یک کنفرانس خبری شرکت خواهد کرد.
کد مطلب: 7877
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *