۰
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹
كواكبيان در نشست اداري بررسی مشکلات مردم منطقه ده تهران:

بايد براي دهه هفتادي ها و دهه هشتادي ها علت برپايي انقلاب ٥٧ را تشريح كنيم

اميدوارم اگر وزير زن نداريم حداقل استانداري از ميان زنان داشته باشيم
جلسه رسیدگی به مشکلات اداري مردم منطقه‌ ۱۰ تهران از سلسله جلسات مناطق ۲۲ گانه تهران که به همت دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و با همیاری فرماندار تهران از ابتداي سال جاري و به طور منظم برگزار می شود،سه‌شنبه ۱۷ بهمن،درفرمانداری تهران با حضور شهردار، دبیران شورایاری مسئولین اجرایی منطقه ١٠، غلامرضا حیدری و عليرضا محجوب نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش برگزار شد.
بايد براي دهه هفتادي ها و دهه هشتادي ها علت برپايي انقلاب ٥٧ را تشريح كنيم
جلسه رسیدگی به  مشکلات اداري مردم منطقه‌ ۱۰ تهران از سلسله جلسات مناطق ۲۲ گانه تهران که به همت دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و با همیاری فرماندار  تهران  از ابتداي سال جاري و به طور منظم برگزار می شود،سه‌شنبه ۱۷ بهمن،درفرمانداری تهران با حضور شهردار، دبیران شورایاری مسئولین اجرایی منطقه ١٠، غلامرضا حیدری و عليرضا محجوب نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افشین حبیب زاده عضو شورای  شهر تهران، ری و تجریش برگزار شد.
این نشست برای پیگیری اداري موضوعات جلسه مردمی منطقه ۱۰و تصويب آن در فرمانداري براي رسيدن به مرحله اجرايي برگزار شد.
عیسی فرهادی فرماندار تهران در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر طی سخنانی گفت: شناسایی مشکلات مناطق که از اهداف این جلسات است کار بزرگی است و تصمیم گیری برای رفع این مشکلات کار بزرگ دیگری است که باید انجام دهیم. این گونه جلسات از برکت وجود انقلاب اسلامی است و امام (ره) در این قرن کار جدیدی کردند و حکومت مردمسالاری دینی را بنا نهادند که مانع از گسترش رژیم صهیونیستی در منطقه و جلوگیری از اشغال کشورهایی همچون لبنان و شکست طرح های شوم استکبار جهانی گشت.
رهایی نماینده شورایاری های منطقه ضمن تشریح مشکلات منطقه ۱۰ برخی مسائل عمده منطقه از جمله نبود ارتباط مناسب بین دستگاه های مختلف اجرایی، جریمه نشدن وانتی های میوه فروش موجب سد معبر، ساختمان های فرسوده مدارس با قدمت بالای ۶۰ سال، ریزدانگی منطقه و دارا بودن بافت های فرسوده ، زمین ۵۰۰۰متری آزادی تقاطع خوش را برشمرد.
خانم دری رئیس آموزش وپرورش منطقه ۱۰ طی سخنانی گفت: بالغ بر۷۰٪ فضای آموزشی منطقه در بافت فرسوده است و وجود "خانه مدرسه" ها (خانه هایی که تبدیل به مدرسه شده اند) که از فضای مناسبی فیزیکی برخوردار نیستند برای از سایر مشکلات است. نوسازی مدارس که به نظر می رسد عزم ملی برای آن به وجود آمده و فرماندار محترم نیز وعده دادند برای منطقه بسیار نوید بخش خواهد بود.
جلالی رئیس اداره فاضلاب منطقه در خصوص اتصال انشعابات منطقه به شبکه فاضلاب و هماهنگی با شهرداری توضیحاتی را ارائه کرد.
در ادامه خانم دکتر سهیلا صادق زاده شهردار منطقه ۱۰ با تبریک ایام دهه فجر گفت:منطقه ۱۰ کوچک ترین منطقه از نظر مساحت،کم جمعیت ترین منطقه و دارای بالاترین تراکم جمعیتی در بین مناطق ۲۲گانه شهر تهران است. نیمی از بافت منطقه فرسوده و مابقی نیز بافت های ریزدانه است.
وی افزود: مهم ترین معضل منطقه ایمنی است، ساخت و سازهای منطقه با وضعیت نامناسبی انجام می شوند و به دلیل نوع خاک منطقه عمر ساختمان های تازه ساخت که بدون توجه به مسائل ایمنی ساخته می شوند بسیار کم است.
افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حوزه بافت فرسوده برای سال ۹۷ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه شهرداری برای تحریک سرمایه گذاری های بخش خصوصی پیش بینی شده است. سیاست شهرداری فراهم کردن زیرساخت های برای ورود بخش خصوصی و اجرای نوسازی بافت های فرسوده است.
وی افزود: در خصوص موضوع ایمنی، پیشنهاد ما اجرایی شدن مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان است، تا زمانی که این مبحث اجرا نشود همچنان شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.
حبیب زاده با تشریح مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان گفت: این مبحث عمدتا بر تعمیر و نگهداری ساختمان تاکید دارد. ساختمان مثل یک موجود زنده نیازمند نگهداری، بازرسی های دوره ای و مراقبت است و متاسفانه امروز این مراقبت ها انجام نمی شود و اتفاقاتی مثل آتش سوزی اخیر ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر تا زمانی که این مبحث جدی گرفته نشود تکرار می شود.
حیدری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تشکر از دکتر کواکبیان به عنوان بانی جلسات وجود دیدارهای مردمی و جلسات اینچنینی را برای حل مشکلات و بهبود عملکرد دستگاه ها دانست و خواستار  انعكاس مشكلات ستاد اجرايي فرمان امام خميني(ره) در راستاي بهبود وضعيت مردم شد
در پایان دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام دهه فجر گفت: خدا را شاکریم که نعمت انقلاب را به ما دادند. کسانی که در بطن انقلاب بودند باید برای دهه هفتادی ها و هشتادی ها تعریف کنند که چرا شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" را سر می دادیم و در حقيقت بايد براي جوانان علت برپايي انقلاب تشريح شود وی افزود: محمدرضا پهلوی در کتاب "مأموریتی برای وطنم" می گوید تمام اسامی سفرا و وزرا را آمریکا به ما ابلاغ می کرد و اواخر حتی استانداران نیز همینطور تعیین می شدند.
دبیرکل حزب مردم سالاری با یادآوری خاطرات انقلاب افزود: در ۱۵ سالگی سه بار بازداشت شدم و پس از آن گروه الخمینیون را در شرایطی که حتی توزیع رساله مذهبی و توضیح المسائل امام (ره) جرم بود تشکیل دادم. این فعالیت ها در حالی شکل گرفت که شکنجه های قرون وسطایی در زندان های رژیم فاسد شاه انجام می شد. این مسائل باید برای جوانان تشریح شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تشریح معنای "استقلال" تصریح کرد: در آن زمان شرایطی حکم فرما بود که عنوان می شد امکانات داخلی کشور کفاف ۳۴ روز از سال را می دهد و ۱۱ماه از سال را وابسته به بیگانگان بودیم.
دکتر کواکبیان با اشاره به مفهوم "جمهوری اسلامی" گفت: مردم جمهوری را خواستند بدین معنی که همه را ها از صندوق رای می گذرد، همه چیز بر اساس رأی مردم شکل می گیرد و کسی حق تحمیل کردن خود بر مردم را ندارد. البته همه این موارد در چارچوب اسلام صورت می گیرد، اسلام روزآمد که فقط در تاریخ نیست و برای مشکلات و مقتضیات حال حاضر نیز راه حل دارد.
نماینده مردم تهران با اشاره به مشکلات منطقه ۱۰ افزود: امیدواریم احیای بافت تاریخی و سنتی منطقه و نوسازی بافت فرسوده در سال ۹۷ جدی تر گرفته شود، چرا که در صورت رخ دادن زلزله احتمالی بافت فعلی منطقه مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد نمود.
وی افزود: این جلسات نمونه ای از مدیریت جامع شهری است که اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس ، نماینده دولت ، مسئولین اجرایی و شورایاری ها حضور دارند. البته به دولت تاکید کرده ایم هرچه زودتر لایحه مدیریت جامع شهری را ارائه کند تا بتوانیم مسئولی برای هماهنگی امور مربوط به هرمنطقه با قوای سه گانه داشته باشیم.
دکتر کواکبیان با اشاره به مدیریت زنان در منطقه ١٠ تهران گفت: شاهد بودم که بسیاری از مدیریت ها می تواند توسط خانم ها انجام شود و امیدواریم  استانداران برای انتخاب فرماندار و وزیر کشور برای منصوب کردن حداقل یک استاندار از بانوان دعوت کنند و در رده های بالاتر همچون وزیر نیز حضور بانوان باید جدی گرفته شود.
 
کد مطلب: 82246
برچسب ها: مصطفی کواکبیان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *