۰
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۶

گزارش رویترز از تعرض به سفارت ایران

رویترز در گزارشی با بیان جزییات حادثه روز گذشته حمله به سفارت ایران در لندن، به حادثه مشابهی که در سال ۱۹۸۰ در لندن رخ داده بود، اشاره کرد.
رویترز در گزارشی با بیان جزییات حادثه روز گذشته حمله به سفارت ایران در لندن، به حادثه مشابهی که در سال ۱۹۸۰ در لندن رخ داده بود، اشاره کرد.
به گزارش ايلنا به نقل از رویترز افرادی که روز گذشته با ورود به سفارت ایران در لندن از بالکن طبقه اول سفارت بالا رفته بودند و پرچم ایران را پایین کشیده بودند، ساعاتی بعد از تعرض دستگیر شدند.
به گفته سخنگوی پلیس شهری لندن این چهار نفر متهم به تخریب و تعرض غیرقانونی به اماکن دیپلماتیک هستند.
بر اساس این گزارش هیچ یک از این افراد آسیبی ندیده‌اند و بعد از سه ساعت از بالکن پایین آورده شدند.
حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن در توییتی این افراد را به گروه حامیان «فرقه شیرازی» منتسب کرده است.
ایران اعلام کرده است که عباس عراقچی معاون وزیر خارجه درباره این حادثه به سفیر بریتانیا در تهران اعتراض کرده است. بریتانیا مسئول امنیت دیپلمات‌های ایرانی است.
بر اساس این گزارش به نقل از برخی رسانه‌های داخلی ایران حمله‌کنندگان به سفارت، چاقو و باتوم حمل میک‌ردند و یک فرقه پشت این حمله‌ها بوده است.
رویترز نوشت: «در سال ۱۹۸۰ یک مرد مسلح به سفارت ایران حمله کرده بود و از این طریق آزادی زندانیانی که به ادعای او در ایران به جرایم سیاسی بازداشت شده بودند را خواستار بود. در جریان این گروگان‌گیری یکی از گروگان‌ها کشته شد و یک نفر دیگر زمانی که کماندوهای بریتانیایی وارد ساختمان شدند، کشته شد.»
کد مطلب: 83724
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *