۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱

کلاهبرداری میلیاردی با مسابقه رادیویی دروغی

رئیس پلیس فتا فارس گفت: متهمانی که بهانه برنده شدن در برنامه رادیو جوان از یک شهروند شیرازی سرقت کرده بودند، با پول های سرقتی گوسفند خریدند.
رئیس پلیس فتا فارس گفت: متهمانی که بهانه برنده شدن در برنامه رادیو جوان از یک شهروند شیرازی سرقت کرده بودند، با پول های سرقتی گوسفند خریدند.

به گزارش میزان، سرهنگ حبیب الله رجبلی گفت: افراد سودجو برای دستیابی به اهداف شوم خود، با ترفندهایی، با ارسال پیامک و تماس تلفنی با این عنوان که «شما برنده خوشبخت جشنواره رادیو جوان شده‌اید» اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ رجبلی ادامه داد: در پی شکایت یکی  از شهروندان مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی با ترفند تماس از رادیو جوان و اعلام برنده شدن در مسابقه به مبلغ ۵۰ میلیون ریال وجه نقد و گوشی تلفن همراه، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکش کرده  و مبلغ ۴ میلیارد ریال از حسابش برداشت کرده‌اند، موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در پیگیری و تحقیقات اولیه ماموران و پس از بررسی مستندات ارائه شده توسط شاکی مشخص شد مبلغ ۴ میلیارد ریال به حساب بانکی فردی با هویت مشخص برای خرید دام به حساب دامداری واقع در کیانشهر واریز شده است.

سرهنگ رجبلی افزود: در ادامه تحقیقات و بازجویی ماموران از دامدار مشخص شد اشخاصی برای خرید دام به وی مراجعه و پس از خرید، مبلغ کلاهبرداری شده از شاکی را به حساب دامدار واریز که در نهایت پس از پی جویی‌های تکمیلی پرونده، متهمان اصلی شناسایی و مشخص شد ساکن استان تهران هستند.

وی بیان کرد: ماموران این پلیس پس از اخذ نیابت قضایی، در محل حاضر و در یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر و پس از اعتراف به بزه انتسابی خود، روانه زندان شدند.

این مقام ارشد انتظامی در مورد موسسات معتبر بیان کرد: شرکت‌ها و موسسات دولتی و معتبر، هیچ گاه رمز و دیگر اطلاعات حساب شما را، آن هم به صورت تلفنی از شما درخواست نمی‌کنند.

به گفته وی کلاهبرداران ممکن است از شما بخواهند که جهت دریافت جوایز، به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید و زبان دستگاه را به زبان انگلیسی تغییر دهید. بدیهی است با ادامه ماجرا، حساب شما تخلیه خواهد شد.

سرهنگ رجبلی ضمن هشدار در خصوص برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی کاربران از شهروندان خواست رمز اول و دوم حساب‌های بانکی خود را بلافاصله پس از دریافت کارت‌های بانکی و به صورت دوره‌ای تغییر داده و این اطلاعات را در اختیار افراد غیر مجاز قرار ندهند.
کد مطلب: 83838
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *