۰
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴

اتهام دیگر ائتلاف عربی علیه ایران

سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی مدعی شد که حمله موشکی جدید حوثی‌ها(انصارالله) نشان دهنده حمایت ایران از آن‌هاست.
سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی مدعی شد که حمله موشکی جدید حوثی‌ها(انصارالله) نشان دهنده حمایت ایران از آن‌هاست.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان اعلام کرد که پدافند هوایی این ائتلاف جمعه شب ساعت 9:32 یک موشک بالستیک که حوثی‌های یمن (انصارالله) به سمت منطقه نجران عربستان شلیک کرده بودند را سرنگون کرده است.
وی مدعی شد: این اقدام خصمانه از سوی حوثی‌ها نشان دهنده تداوم حمایت ایران از آن‌ها است.
المالکی با بیان این‌که «این اقدام ناقض قطعنامه 2216 و 2231 شورای امنیت و با هدف تهدید امنیت عربستان و امنیت منطقه و بین‌الملل است»، مدعی شد: پرتاب موشک‌های بالستیک به سمت شهرها و روستاهای مسکونی در تضاد با قوانین بین‌المللی است و اقدامات حوثی‌ها تحولی خطرناک در جنگ سازمان‌های تروریستی و کشورهای حامی آن‌ها از جمله ایران به شمار می‌رود.
انصارالله یمن قبل از این نیز در ماه نوامبر فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض را مورد هدف موشکی قرار دادند و در ماه دسامبر به کاخ یمامه، مقر اصلی ملک سلمان، پادشاه عربستان حمله موشکی داشتند و در اوایل ژانویه منطقه نجران را مورد هدف قرار دادند،در 17ژانویه به منطقه جازان عربستان حمله بالستیکی داشتند و بعد از آن نیز چند منطقه سعودی را مورد هدف موشکی قرار دادند که ائتلاف عربی به رهبری عربستان در تمام موارد ایران را به دست داشتن در این حملات موشکی متهم کرد.
این ادعا در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت امیز برای حل بحران یمن است.
ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند، مدارس و بیمارستان های آنان را بمباران می کند و از رسیدن غذا و دارو و کمک‌های بشردوستانه به آن‌ها ممانعت می‌کند و به دلیل تجاوزهای وحشیانه‌اش در یمن در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قبل از این نیز در واکنش به تحولات اخیر یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است، ابراز امیدواری کرد: همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی بر علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.
قاسمی با ابراز تاسف از درگیری‌های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری ابراز امیدواری کرد و افزود: تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت‌وگو حل و فصل و زمینه هرگونه سوء‌استفاده دشمنان خارجی ملت یمن مسدود شود.
وی در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ‌گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این‌صورت ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن هست سلاح‌هایی است که از دولت‌های قبل در پادگان‌ها وجود داشته، امروز مشاهده می‌کنیم یمن برای آنکه در مقابل تجاوز و حملات بی‌امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک‌های درونی رفته و این طبیعی است.
هم‌چنین علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی و مشاور رهبری در امور بین الملل  در پاسخ  به سوالی در خصوص برخی اتهامات در رابطه با مداخله ایران در امور یمن، گفت: در یمن کشورهای مرتجع عربی تحت عنوان ائتلاف عربی ضد یمن مداخله مستقیم کرده‌اند و ایران جز حمایت سیاسی و کمک‌های انسانی برای نجات مردم این کشور کار دیگری انجام نداده است.
کد مطلب: 84357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *