۰
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰

کشف 600 هزار دلار قاچاق در مریوان

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: 600 هزار دلار قاچاق که در داخل یک دستگاه اتوبوس جاسازی شده بود در مریوان کشف و ضبط شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: 600 هزار دلار قاچاق که در داخل یک دستگاه اتوبوس جاسازی شده بود در مریوان کشف و ضبط شد.
سیدنجیم حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عاملان قاچاق 600 هزار دلار با جاسازی این مقدار ارز در داخل یک دستگاه اتوبوس قصد خارج کردن آن به مقصد کشور عراق را داشتند.
وی افزود: پس از کشف این مقدار ارز، توسط عوامل انتظامی پرونده جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی مریوان و سپس به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی در سنندج ارجاع شد.
حسینی تاکید کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد رسیدگی و اخذ بازجویی از متهمان، متخلفان علاوه بر ضبط تمام دلارهای مکشوفه به پرداخت 45 میلیارد ریال جزای نقدی نیز محکوم شدند. 
وی گفت: متهمان با ارائه مدارک جعلی و غیر مستند، قصد قانونی جلوه دادن اسناد مربوطه را داشتند ولی به لحاظ عدم تایید مدارک ارائه شده قاچاق بودن ارزهای مکشوفه محرز شد و حکم صادره پس از طرح در شعبه تجدید نظر استان، تایید شد. 
وی با اشاره به ماده 28 آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال 1388 گفت: طبق این ماده، خرید و فروش ارز به هر صورت از جمله پرداخت ریال در داخل و دریافت ارز در خارج کشور و بالعکس، تنها در سیستم بانکی و صرافی های مجاز با رعایت قوانین و مقررات مجاز است در غیر این صورت خرید و فروش غیر مجاز محسوب و مشمول قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز مصوب 1374 مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
استان کردستان به سبب داشتن بیش از 284 کیلومتر مرز با کشور عراق یکی از مبادی ورود و خروج کالا و ارز به شمار می رود و سالانه به ارزش ده ها میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط می شود.
کد مطلب: 84727
برچسب ها: دلار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *