۰
چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶

تنشهای داخلی در حزب جلال طالبانی

در پی جدایی 'برهم صالح' معاون دوم 'جلال طالبانی' رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق از این حزب و آغاز پروسه انتخابات در عراق تنشها در این حزب افزایش یافته است.
 در پی جدایی 'برهم صالح' معاون دوم 'جلال طالبانی' رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق از این حزب و آغاز پروسه انتخابات در عراق تنشها در این حزب افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، در تازه ترین موضع گیری سران کنونی اتحادیه میهنی کردستان عراق علیه 'برهم صالح' روز چهارشنبه دبیر دفتر سیاسی این حزب اعلام کرد تمامی املاک و دارایی های برهم صالح و همراهان وی باز پس گرفته خواهد شد.
برهم صالح معاون دوم جلال طالبانی رهبر فقید اتحادیه میهنی در پی فوت طالبانی و همراهی برخی سران این حزب با مسعود بارزانی رهبر حزب دموکرات و رئیس وقت اقلیم کردستان عراق، در انجام همه پرسی جدایی طلبانه در این منطقه، از این حزب جدا و گروه «ائتلافی برای دمکراسی و عدالت» را جهت شرکت مستقل در انتخابات پارلمانی عراق تشکیل داد.
گروه تحت رهبری برهم صالح با احزاب مخالف تشکیلات منطقه کردستان عراق، از جمله جنبش تغییر و جماعت اسلامی، ائتلاف «میهن» را برای شرکت در انتخابات پارلمانی عراق تشکیل داده اند.
محور اصلی برنامه های این ائتلاف تغییرسیستم حکمرانی در اقلیم کردستان عراق که گفته می شود بر اساس اصول غیردموکراتیک و مبتنی بر اقتدار خانوادگی و شخصی افراد دو حزب اصلی شکل گرفته، و نیز پی ریزی روابط جدید بین اربیل و بغداد اعلام شده است.
ملابختیار دبیر دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق تصریح کرد که هر کس در این حزب در راستای برنامه های برهم صالح و به نفع وی فعالیت کنند از حزب اخراج خواهند شد.
این تنشها در حالی است که سایر گروههای کرد عراقی در تلاش برای مشارکت جدی در انتخابات پارلمانی عراق هستند.
کد مطلب: 84743
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *