۰
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵

چرا انتقال باشگاه نفت نهایی نمی شود؟

هیات موسسان باشگاه نفت با وجود عملی شدن بخش اعظمی از تعهدات مالک موقت این باشگاه، هنوز انتقال نفت را نهایی نکرده است. اقدامی که می‌تواند باعث افزایش حواشی پیرامون این تیم شود و در نهایت منجر به سقوط نفت به لیگ دسته یک شود.
چرا انتقال باشگاه نفت نهایی نمی شود؟
هیات موسسان باشگاه نفت با وجود عملی شدن بخش اعظمی از تعهدات مالک موقت این باشگاه، هنوز انتقال نفت را نهایی نکرده است. اقدامی که می‌تواند باعث افزایش حواشی پیرامون این تیم شود و در نهایت منجر به سقوط نفت به لیگ دسته یک شود.
به گزارش ایسنا، مالک پشت مالک، وعده پشت وعده و مربی پشت مربی؛ این‌ها خلاصه‌ای از ماجرای نفت تهران در لیگ هفدهم است. زرد پوشان پایتخت در فصلی که گذشت سه مالک بالای سر خود دیدند که دوتای از آن‌ها نتوانستند به کارشان ادامه دهند و سومی هم ناراضی از روند واگذاری است.
در این بین طلبکاران پرتعداد این باشگاه هر بار با یک وعده امیدوار می‌شوند و پس از مدتی همچنان شاهد این هستند که به پول‌هایشان نرسیده‌اند. روندی که باعث سرریز شدن کاسه صبر برخی از طلبکاران مانند علی‌رضا بیرانوند شد تا وکیل او پس از گرفتن حکم توقیف اموال در تمرین نفت حاضر شود.
نکته مشترک درباره تمام مالکان نفت در دو سال گذشته از بهنام پیشرو کیش گرفته تا تهران کاررسا، این است که همه آن‌ها در ابتدای حضورشان با انگیزه ظاهر شدند و درصدی از حق و حقوق بازیکنان را پرداخت کردند، کارهایی را که باید در راستای نهایی شدن انتقال باشگاه انجام می‌دادند عملی می‌کردند اما پس از مدتی با سخت‌گیری هیات واگذاری و هیات موسسان باشگاه نفت از هزینه کردن برای تیم خودداری می‌کردند تا حواشی گریبان‌گیر نفت شود.
در حال حاضر مالکیت موقت باشگاه نفت در اختیار شرکت تهران کاررسا است که با اعلام مسئولان این شرکت تاکنون مبلغی بیش از ۷ میلیارد تومان در راستای حل مشکل مالیاتی و بدهی به ورزشگاه تختی هزینه کرده است. همچنین آنها به بازیکنانش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد پرداختی داشتند. با این حال مالکان موقت باشگاه نفت پس از این که مشاهده کردند که با عدم امضا یکی از اعضای هیات موسسان باشگاه، نهایی شدن انتقال باشگاه نفت منتفی شد، فعلا به هزینه کردن برای خرج‌های جاری تیم بسنده کردند تا تکلیفشان مشخص شود.
نکته‌ای که می‌توان به واسطه آن به هیات موسسان باشگاه نفت خرده گرفت این است که طبق اعلام رضا گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران - که وظیفه تایید صلاحیت و صدور مجوز فعالیت برای مالکان باشگاه نفت بر عهده او است - تهران کاررسا با عملی کردن سه تعهدش یعنی پرداخت بدهی مالیاتی، بدهی بازیکنان و کادر فعلی و بدهی ورزشگاه تختی می‌تواند مالک نفت شود و مجوز فعالیت برای او برای یک سال صادر شود.
با توجه به اظهارات مسئولان باشگاه نفت آن‌ها بدهی مالیاتی و بدهی مربوط به ورزشگاه تختی را پرداخت کردند و به بازیکنان و کادرفنی‌شان پرداختی داشتند، در نتیجه به سه تعهدشان عمل کردند اما علامت سوال در این ماجرا، کوتاه نیامدن اعضای هیات موسسان باشگاه نفت است که این انتقال را نهایی نمی‌کنند! حساسیت هیات موسسان باشگاه نفت در نهایی کردن این انتقال شاید باعث شود که شرکت تهران‌کاررسا همانند بهنام پیشرو و پارس طلاییه نتواند به کارش در نفت ادامه دهند تا در پایان فصل سیاه این تیم که با حذف از لیگ قهرمانان آسیا و قرارگرفتن در منطقه سقوط همراه بوده، با سیاهی بیشتر یعنی سقوط به لیگ دسته یک پایان یابد.
در هر صورت مسئولان دخیل در این انتقال باید تصمیمی در راستای بهبود شرایط نفت بگیرند تا شرایط این تیم که در فاصله سه هفته تا پایان لیگ برتر در رده پانزدهم و منطقه سقوط قرار دارد، از این بدتر نشود. تصمیمی که تکلیف مالک موقت، بازیکنان و کادر فعلی و طلبکاران انباشته شده این باشگاه را مشخص می‌کند.
کد مطلب: 84790
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *