۰
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱

71 موشک آمریکا در حمله به سوریه منهدم شد

رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه از انهدام 71 موشک کروز از مجموع 103 موشک پرتاب شده ائتلاف آمریکایی به خاک سوریه از سوی پدافند هوایی ارتش سوریه خبر داد.
رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه از انهدام 71 موشک کروز از مجموع 103 موشک پرتاب شده ائتلاف آمریکایی به خاک سوریه از سوی پدافند هوایی ارتش سوریه خبر داد.
به گزارش روز شنبه ایرنا، «ژنرال سرگئی رودسکوی» در نشست خبری با بیان اینکه این حمله واکنشی به موفقیت های سوریه در جنگ با تروریسم بین المللی بود، اظهار داشت: پدافند هوایی روسیه در پایگاه های طرطوس و حمیمیم در زمان حمله به حالت آماده باش کامل در آمدند و جنگنده های نیروی هوایی هم اکنون در حال گشت زنی در آسمان منطقه هستند.
به گفته وی، در زمان حمله ، پدافند هوایی روسیه تمامی موشک های شلیک شده ائتلاف چه از هوا و چه از دریا را به طور کامل، کنترل و رهگیری می کرد.
رئیس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تصریح کرد: سامانه های ضد موشکی اس 125، اس200، بوک، کوادرات و اوسا در سرنگونی موشک های شلیک شده از سوی ائتلاف نقش داشتند که این نشان از مهارت بالای نیروی های آموزش دیده توسط متخصصان روسی دارد.
به گزارش ایرنا، آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه)، صبح امروز به بهانه حمله شیمیایی در دومای سوریه دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرارداد.
تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.
دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‏
بدنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاده و از این سازمان درخواست کرده بود که تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا در باره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.
دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است.
کد مطلب: 84809
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *