۰
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸

دستاوردهای جدید هوانیروز رونمایی شدند

دستاوردهای جدید هوانیروز ارتش در رمپ و باند جدید هوانیروز رونمایی شد.
دستاوردهای جدید هوانیروز ارتش در رمپ و باند جدید هوانیروز رونمایی شد.
به گزارش تسنيم، صبح امروز با حضور امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نزاجا و سرتیپ دوم خلبان قربانی هوانیروز ارتش از سه دستاورد بومی هوانیروز در رمپ و باند جدید هوانیروز رونمایی شد.
** موشک شفق
موشک شفق نخستین بار در صنعت بالگردی ارتش با دستان توانمند متخصصان جوان هوانیروز طراحی، تولید و مورد آزمایش قرار گرفته است. از خصوصیات بارز موشک شفق، برد 8 تا 12 کیلومتری است که اهداف را مورد رهگیری و اصابت دقیق قرار می‌دهد.
از ویژگی‌های دیگر این موشک بومی بودن فناوری ساخت و طراحی است.
** دوربین دید در شب
از برنامه‌های دیگر هوانیروز عملیاتی کردن دوربین دید در شب و نصب بر روی تمامی بالگرد‌های هوانیروز بود. با این کار علاوه بر افزایش برد عملیاتی و پایش دشمن متخاصم در دل شب، قدرت مانور و آتش این وسایل پرنده ارتقا یافته است.
** تسلیح بالگردها به راکت‌انداز و تیربار
دستاورد دیگر هوانیروز ارتش، تسلیح هجومی به تهاجمی و تجهیز بالگرد‌های شناسایی، پشتیبانی و ترابری هوایی هوانیروز به سامانه راکت انداز و تیربار است که موجب ارتقای قدرت تهاجمی و پوشش نقاط ضعف عملیاتی در رزم نزدیک می‌شود.
امروز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاسی از شهدا و پیشکسوتان و همچنین عینیت بخشیدن به اوامر مطاع و نورانی و مبارک مقام معظم رهبری قدرت بالگردی منطقه است.
کد مطلب: 84950
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *