۰
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲

لزوم تشکیل دادگاه ویژه حقوق شهروندی

دستیار ویژه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حقوق شهروندی، بر ضرورت تشکیل دادگاه ویژه حقوق شهروندی به منظور رسیدگی به موارد نقض این حقوق تاکید کرد.
دستیار ویژه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حقوق شهروندی، بر ضرورت تشکیل دادگاه ویژه حقوق شهروندی به منظور رسیدگی به موارد نقض این حقوق تاکید کرد.
به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فریدون جعفری در اولین نشست هم‌اندیشی دستیاران دستگاه‌های اجرایی که به دعوت شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه ریاست جمهوری در حقوق شهروندی در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، فقدان دادگاه ویژه حقوق شهروندی را از خلاء‌های اصلی اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی دانست و ایجاد این دادگاه را تضمین‌ کننده ضمانت اجرایی کردن مفاد منشور حقوق شهروندی و مواد قانون اساسی عنوان کرد.
وی همچنین درج موارد نقض حقوق شهروندی را به عنوان یکی از مصادیق تخلفات مذکور در ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب سال 1372 ضروری دانست.
جعفری ضمن اعلام آمادگی وزارت علوم برای عملیاتی کردن تکلیف آموزش مفاد حقوق شهروندی با توجه به تصریح مواد انتهایی منشور، بر ضرورت استفاده از پتانسیل دانشگاه‌ها و دانشکده‌های حقوق سراسر کشور در تربیت مدرسان و پژوهشگران حقوق شهروندی برای آموزش کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی و استانی تأکید کرد.
نخستین نشست هم‌اندیشی دستیاران دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها در امور حقوق شهروندی با حضور متصدیان نظارت و رصد حقوق شهروندی در وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها برگزار شد.
کد مطلب: 85050
برچسب ها: حقوق شهروندی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *