۰
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
فرجه 90 و 180 روزه آمریکا پیش از اعمال تحریم‌ها

زمان بندی آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های ایران

آمریکا پس از خروج از برجام اعلام کرده تحریم‌های ایران را در بازه‌های زمانی 90 روزه تا 180 روزه بازمی‌گرداند. زمان‌بندی این کشور برای اعمال مجدد تحریم‌ها چگونه است.
زمان بندی آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های ایران
آمریکا پس از خروج از برجام اعلام کرده تحریم‌های ایران را در بازه‌های زمانی 90 روزه تا 180 روزه بازمی‌گرداند. زمان‌بندی این کشور برای اعمال مجدد تحریم‌ها چگونه است.

به گزارش مردم سالاری آنلاین، وزارت خزانه‌داری آمریکا در دستور العملی نحوه بازگشت تحریم‌های تعلیق شده ایران به موجب برجام، بعد از دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه را تشریح کرده است.

1- تحریم‌های بازگشتی بعد از دوره 90 روزه (بعد از 6 اوت 2018):

تحریم‌های مربوط به خرید یا اکتساب اسکناس‌های دلار آمریکا توسط حکومت ایران/ تحریم‌های مربوط به تجارت ایران با طلا یا فلزات گرانبها/ تحریم‌های مربوط به فروش، عرضه، تأمین یا نقل و انتقال گرافیت، فلزات خام و نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد و صادرات یا نرم‌افزار برای یکپارچه‌سازی فرآیندهای صنعتی به ایران/ تحریم‌های مربوط به معاملات خرید یا فروش ریال ایران یا نگهداری حساب‌ها و وجوه عمده‌ای که در خارج از خاک ایران بر پایه ریال ایران نگهداری می‌شوند./ تحریم‌های مربوط به خرید، پذیره‌نویسی یا تسهیل معاملات دیون حاکمیتی ایران/ و تحریم‌های بخش خودروسازی ایران.

علاوه بر این، بعد از گذشت این دوره 90 روزه، دولت آمریکا مجوزهای برجامی صادر شده برای رفع تحریم‌های اولیه زیر را لغو خواهد کرد: مجوز واردات فرش و مواد غذایی از مبدا ایران به آمریکا و برخی مبادلات مالی مرتبط با آنها ذیل مجوزهای مربوط به "قانون تحریم‌ها و مبادلات ایران/ فعالیت‌های انجام‌شده وفق مجوزهای صادر شده برای صادرات و بازصادرات هواپیماهای تجاری مسافربری و قطعات و خدمات مربوطه به ایران/ اشخاصی که بعد از رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران وفق برجام وارد فعالیت‌های بالا شده‌اند بایستی برای اجتناب از قرار گرفتن در فهرست تحریم‌های آمریکا تا 6 آگوست 2018 این فعالیت‌ها را به تدریج کاهش دهند. 

2- تحریم‌های بازگشتی بعد از دوره 180 روزه (بعد از 4 نوامبر 2018 ):

تحریم معامله با بخش‌های کشتی‌رانی و کشتی‌سازی ایران و عاملان بنادر شامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، خطوط کشتیرانی جنوب و وابستگان به آنها/ تحریم مربوط به معامله با شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی نفت‌کش ایران، شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) و از جمله خریداری نفت، محصولات نفتی یا محصولات پتروشیمی از ایران/ تحریم‌های مربوط به مبادلات موسسات مالی خارجی با بانک مرکزی ایران و موسسات مالی ایرانی که به موجب بند 1245 قانون اختیارات دفاع ملی برای سال مالی 2012 در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند/ تحریم‌های مرتبط با ارائه خدمات پیام‌رسانی مخصوص مالی به بانک مرکزی ایران و دیگر موسسات مالی ایران که در بند 104 قانون CISADA درباره آنها توضیحات لازم آمده است/ تحریم‌های مربوط به ارائه خدمات پذیره‌نویسی، بیمه یا بیمه اتکایی/ تحریم‌های مربوط به بخش انرژی ایران. 
کد مطلب: 86272
برچسب ها: آمریکا برجام
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *