۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۱

برجام باید حفظ شود

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز سه شنبه با یادآوری اینکه برجام ضعف هایی دارد در عین حال گفت که این توافق باید حفظ شود.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز سه شنبه با یادآوری اینکه برجام ضعف هایی دارد در عین حال گفت که این توافق باید حفظ شود.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از بروکسل، مرکل که در همایش کنفدراسیون اتحادیه های کارگری آلمان در برلین سخن می گفت، افزود: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از برجام، نشان از تغییر در روابط آلمان - آمریکا و روابط اروپا - واشنگتن دارد. 
وی توضیح داد: انگلیس، فرانسه و آلمان معتقدند که توافق علیه جنگ افزار هسته ای ایران، توافقی است که به طور قطع از ضعف هایی برخوردار است، اما ما باید به آن وفادار بمانیم.
مرکل با بیان اینکه کشورهای اروپایی نسبت به فعالیت های ایران در سوریه، ناآگاه نیستند،ادامه داد : هنوز فکر می کنیم با وجود توافق هسته ای، از پیش شرط های بهتری برای مذاکره با ایران در مورد توافق های بیشتر، به جای لغو یکجانبه توافقی که به اتفاق آراء تصویب و در شورای امنیت سازمان ملل تائید شد، برخوردار خواهیم بود.
براساس این گزارش، قدرت های اروپایی در پی خروج آمریکا از برجام، درصدد نگه داشتن ایران در توافق هسته ای برآمده اند. 
در میان نگرانی کشورهای اروپایی از آسیب به منافع تجاری این کشورها از قبل تحریم ها، وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان قرار است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بروکسل دیدار کنند.
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس در آستانه این نشست گفت که کشورش و شرکای اروپایی لندن، برجام را توافقی حیاتی برای امنیت مشترک این کشورها تلقی می کنند و به حفظ آن، کاملا پایبند هستند.
به گزارش آسوشیتدپرس، ظریف با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرده است. وی همچنین قرار است در بروکسل با همتایان خود از کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان ملاقات و گفت و گو کند.
کد مطلب: 86801
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *