۰
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵

استقبال امارات از سخنان پمپئو

وزیر امور خارجه امارات با استقبال از طرح همتای آمریکایی‌اش علیه کشورمان گفت: وزیر امور خارجه آمریکا رویکرد درستی در قبال ایران اتخاذ کرده است.
وزیر امور خارجه امارات با استقبال از طرح همتای آمریکایی‌اش علیه کشورمان گفت: وزیر امور خارجه آمریکا رویکرد درستی در قبال ایران اتخاذ کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، انور قرقاش وزیرامورخارجه امارات متحده عربی گفت که مایک پمپئو، وزیرامورخارجه آمریکا رویکرد درستی در قبال ایران اتخاذ کرده است.
وی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: متحد کردن تلاش‌ها مسیر درست در قبال ایران است تا بیهودگی تهاجمات و توسعه‌طلبی‌های خود را دریابد.
قرقاش همچنین مدعی شد که استراتژی پمپئو خواهان عقلانیت و تغییر رفتار ایران است.
بنابر این گزارش، مایک پمپئو با تشریح استراتژی جدید خود برای افزایش فشار بر ایران و اعمال تحریم‌های گسترده علیه این کشور از تهران خواست تا سیاست خارجی خود را در خاورمیانه تغییر دهد. در این صورت آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را لغو خواهد کرد و روابط دیپلماتیک با تهران را بازخواهد گرداند.
به گزارش ایسنا، مایک پمپئو وزیر امورخارجه جدید آمریکا همچنین در سخنان خصمانه و ضد ایرانی روز دوشنبه خود فهرستی از اقداماتی که ایران باید انجام دهد را ارائه داد که شامل شفافیت برنامه هسته‌ای و دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات ایران و همچنین آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران است.
پمپئو در ادامه خواستار توقف حمایت ایران از گروه‌هایی شد که آمریکا آنها را در فهرست خود از سازمان‌های تروریستی قرار داده است.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در واکنش به سخنان پمپئو گفت: اینکه آقایی که سال‌ها در یک مرکز جاسوسی مشغول فعالیت بوده، حالا بخواهد از جایگاه وزیر خارجه آمریکا برای ایران و دیگر کشورها تعیین تکلیف کند به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. شما چه کاره‌اید که می‌خواهید برای ایران و جهان تصمیم بگیرید و بگویید ایران در زمینه فناوری هسته‌ای چه بکند و چه نکند.
محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز در واکنش به اظهارات خصمانه پمپئو علیه ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: دیپلماسی قلابی آمریکا چیزی جز تنزل به عادات قدیمی نیست: [این دیپلماسی] که در حصار توهمات و سیاست‌های شکست‌خورده قرار دارد و گروه‌های فاسد دارای منافع خاص آن را دیکته می‌کنند، انتخاب‌های نادرست یکسانی را تکرار می‌کند و در نتیجه، همان محصولات ناخوشایند پیشین را درو خواهد کرد.
ظریف در ادامه این توییت افزود: ایران، در عین حال، در حال همکاری با شرکا برای راهکارهای برجامی در دوران پس از آمریکا است.»
کد مطلب: 87311
برچسب ها: امارات
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *