۰
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳

اظهارات شفق درباره حراج عجیب تراکتورسازی

«ناصر شفق» عضو اسبق هیات رییسه فدراسیون فوتبال، با بیان اینکه مالک قانونی باشگاه تراکتورسازی تبریز است، نسبت به مزایده و واگذاری این باشگاه هشدار داد.
«ناصر شفق» عضو اسبق هیات رییسه فدراسیون فوتبال، با بیان اینکه مالک قانونی باشگاه تراکتورسازی تبریز است، نسبت به مزایده و واگذاری این باشگاه هشدار داد.
به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، شفق روز شنبه با بیان این مطلب، گفت: هشت سال پیش به دلایل نامعلوم باشگاه بزرگ، قدرتمند و مردمی تراکتورسازی تبریز که با تلاش ها و هزینه شخصی و دوستان و حمایت میلیون ها حامی وفادار و بویژه 705 هزار سهامدار و هوادار ثبت نام شده در سامانه ١٠٠٠٤٤٤٤، به طورعجیب از اینجانب گرفته شد و هرچه حقمان را فریاد زدیم متاسفانه ره به جایی نبرد چرا که با طرح مسائلی غیر واقعی فوتبالی و...، دیواری بلندی بین ما و تراکتورسازی کشیدند.
شفق ماجرای «به حراج گذاشتن باشگاه تراکتورسازی» را عجیب خواند و درعین درباره عواقب دخالت در این حراج غیر قانونی هشدار داد. وی گفت پیگیری های خود را از تمامی مراجع قانونی فوتبالی و قضایی داخلی و بین المللی ادامه داده و این حق طبیعی مردم خونگرم تبریز را برایشان باز خواهیم ستاند.
پیش از این «محمدحسین جعفری» مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، با بیان اینکه از روز شنبه 22 اردیبهشت ماه به طور رسمی طرح واگذاری این باشگاه کلید خورده است، درباره روند واگذاری این باشگاه پرطرفدار گفته بود: کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران مهلت داد بود تا باشگاه‌های کشور را تا سال 2013 به بخش خصوصی واگذار کند. بدین منظور نماینده AFC سال گذشته به ایران آمد و اردیبهشت ماه امسال نیز برای بررسی میزان خصوصی سازی باشگاه‌ها به ایران سفر کرد.
وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در مصوبه‌ای دولت را از حمایت و پشتیبانی مالی از تیم‌های حرفه‌ای منع کرده است.
با این حال ناصر شفق می گوید: متاسفانه در فصلی که گذشت، اتفاقات ناشایستی برای این قطب محبوب فوتبال ایران رقم خورد که موجبات سرخوردگی و یاس هواداران فهیم تراکتور سازی را فراهم آورد به طوری که در طول سالیان بعد از آن صعود حماسه ای در سال 1387 چنین فاصله ای میان تراکتور و تماشاگران و عدم حضور استقبال از بازی های این تیم بی سابقه بوده است.
شفق، مسئولیت تعلل در تحویل تیم به مالک قانونی برای ساختن تیمی قوی و در شان و جایگاه تراکتور سازی را متوجه مسئولین فعلی دانست ونسبت به تسریع در بازگردان آن تاکید کرد.
عضو اسبق هیات رییسه فدراسیون فوتبال افزود: یک تیم حرفه ای حداقل 70 روز قبل از شروع لیگ باید تمامی ارکان خود اعم از مدیرعامل، کادرفنی، بازیکنان وسازمان تیمی را شناخته و ضمن تمرین کافی برای ایجاد هارمونی، حضوری قدرتمندانه در مسابقات داشته باشد و چنانچه طی هفته جاری تیم به اینجانب برگردانده نشود، هیچ گونه مسئولیتی را نخواهم پذیرفت.
کد مطلب: 87563
برچسب ها: تراکتور سازی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *