۰
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷

چرا وعده تغییر ساختار بانک‌ها عملی نشد؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تشکل و تحزب یکی از ملزومات واقعی جامعه است، گفت: برای برون رفت از بسیاری از مشکلات جامعه نیازمند تشکل و احزاب هستیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تشکل و تحزب یکی از ملزومات واقعی جامعه است، گفت: برای برون رفت از بسیاری از مشکلات جامعه نیازمند تشکل و احزاب هستیم.
به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان  در دومین کنگره مجمع اسلامی بانک‌ها که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، افزود: بحث تشکل کارکنان در سیستم بانکی یک ضرورت است.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: نقش مجمع اسلامی بانک‌ها در بحث شفاف سازی سیستم بانکی پیشنهاداتی برای تغییر ساختار این سیستم، استقلال سیستم بانک مرکزی و رسیدگی به مشکلات و مطالبات کارکنان بانک‌ها بسیار مهم است.
کواکبیان با بیان اینکه تشکل و تحزب امروز یکی از ملزومات واقعی جامعه ما است، گفت: برای برون رفت از بسیاری از مشکلات جامعه نیازمند تشکلات و احزاب هستیم.
وی بیان داشت: معتقدم یکی از مهمترین نیازهای ما حزب است که متاسفانه در جامعه ما جدی گرفته نمي‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: در رابطه با احزاب در کشور مشکلاتی داریم البته باید تجمیع احزاب را داشته باشیم و از حالت کنونی خارج شود.
وی در ادامه به برجام و FATF اشاره کرد و گفت: برجام و FATF در سیستم بانکی ما دو بحث جداگانه است.
کواکبیان اضافه کرد: همانطور که با اجازه رهبر معظم انقلاب در مساله برجام بدون حضور و یا باحضور آمریکا با کشورهای اروپایی مذاکره مي‌کنیم، تا مانع بحث تحریم‌های ثانویه و هسته‌ای شویم باید لوایح مرتبط با FATF را هم برای خارج ساختن بانک‌ها از هرگونه تحریم وتعلیق به تصویب برسانیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیستم بانکی بحث مجزایی دارد و باید مشکلات آن را حل کنیم، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که مردم ما از بانک‌ها در شهرهای مختلف ساختمان‌های مجلل مي‌بینند بنابر این نگاه آنها منفی است.
وی در ادامه به جلسه غیرعلنی مجلس درباره بانک‌ها اشاره کرد و بیان داشت: وضعیت بانک‌ها در کشور بحرانی است.
کواکبیان گفت: دولت بارها درباره تغییر ساختار بانک‌ها قول داده اما تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: اگر دولت مي‌خواهد کاری انجام دهد باید زودتر این کار را انجام دهد و اگر لایحه‌ای دارد آن را به مجلس ارائه دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: به ما گفته‌اند که مي‌خواهند سیاست‌های پولی کشور را اصلاح کنند و سه صفر را از پول ملی کم کنند. اما ما که ندیدیم کجا این کار را مي‌خواهند بکنند و کجا این سه صفر را حذف کردند؛ تاکنون همه این موارد شعاری بوده که چهره عملی به خود نگرفته است.
کواکبیان در ادامه با تاکید بر لزوم استقلال بانک مرکزی گفت: لازم است بانک مرکزی همچون سایر نقاط جهان مستقل از دولت فعالیت کند.
وی در ادامه به سوال از رئیس جمهوری اشاره کرد و عنوان داشت: یکی از سوالات از رئیس جمهوری در مورد موسسات بانکی و مالی است چرا که مردم مي‌گویند سیستم بانک مرکزی وقتی که ما سرمایه‌گذاری و سپرده گذاری کردیم نگفتند که این موسسات غیرقانونی هستند. اکنون که آنها پول ما را اختلاس کرده‌اند مي‌گویند که به ما ربطی ندارد.
مجمع اسلامی بانک‌ها با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و کارکنان بانک‌ها در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
 
 
کد مطلب: 88013
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *