۰
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰
كواكبيان در دومين شب قدر در مسجد موسي بن جعفر(ع) منطقه ١٨ تهران:

نبايد جوانان عملكرد برخي از مجريان را به پاي نظام سياسي امام خميني(ره) بگذارند

متاسفانه شعار عدالت اقتصادي و جنگ فقر و غنا در ميان مسوولان كشور هر روز كم رنگ تر ميشود
دکتر مصطفی کواکبیان در شب بیست و یکم ماه رمضان با حضور در مسجد حضرت موسي بن جعفر(حسينيه ارسباراني هاي مقيم تهران) كه با شركت برخي از روحانيون،مسوولان اجرايي، شوراياري ها، شهردار و جمع كثيري از مردم منطقه ١٨ صورت گرفت طی سخنانی گفت: نباید به روزه معمولی بسنده کنیم و از خداوند متعال می خواهیم سعادت روزه خاص را نصیب ما گرداند.
نبايد جوانان عملكرد برخي از مجريان را به پاي نظام سياسي امام خميني(ره) بگذارند
 دکتر مصطفی کواکبیان در شب بیست و یکم ماه رمضان  با حضور در مسجد حضرت موسي بن جعفر(حسينيه ارسباراني هاي مقيم تهران) كه با شركت برخي از روحانيون،مسوولان اجرايي، شوراياري ها، شهردار  و جمع كثيري از مردم منطقه ١٨ صورت گرفت طی سخنانی گفت: نباید به روزه معمولی بسنده کنیم و از خداوند متعال می خواهیم سعادت روزه خاص را نصیب ما گرداند.
وی با اشاره به سه جنبه از ابعاد شخصیتی امیرالمومین حضرت علی(ع) و مشابهت هاي فرزند و شاگرد پيرو صادق ايشان يعني امام خميني(ره)گفت: تمسک به حضرت علی (ع) باید در افراد جامعه و حاکمان به صورت عملی نمایان باشد و در حد شعار و سخن باقی نماند. حضرت علی (ع) منصوب الهی بودند و مشروعیت ایشان از سوی خداوند متعال تایید شده بود، اما مردم به هر دلیلی به سراغ افراد دیگری برای حکومت رفتند.
اين نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: حضرت علی (ع) در خطبه ای بیان فرمودند که چگونه این مدت را صبر کردند "مثل زمانی که استخوانی در گلو رفته  و خاری در چشم است صبر کردم ". مردم نباید به خلافت دیگران رضایت می دادند، اما حضرت علی (ع) فرمودند مردم باید ولایت من را بپذیرند و با اینکه ولایت ایشان از سوی خداوند  بود هرگز زور و شمشیر را برای تصاحب حکومت به کار نبردند لذا مردم داري و جلب رضايت و مقبوليت مردم از مهم ترين ويژگي هاي حكومت حضرت علي(ع) بود و به همين دليل ايشان فلسفه پذيرش حكومت را اقبال توده هاي مردم و همچنين بحث ضرورت تحقق جنبه هاي مختلف عدالت ميداند زيرا خداوند از دانشمندان هر جامعه اي پيمان گرفته است كه در برابر افزون طلبي هاي ظالمان و محروميت هاي مظلومان ساكت ننشينند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: حضرت علی (ع) با رفتار خود و حاضر شدن در دادگاهی که یک یهودی از ایشان شکایت کرده بود عدالت قضایی را به ما آموختند و در آموزه های ديني بر عدالت قاضی بین شاکی و متهم تاکید شده است. حتی نوع نگاه قاضی به شاکی و متهم و نوع نشستن باید یکسان باشد و در غیر این صورت قاضي لبه پرتگاه جهنم قرار دارد وي افزود داستان برخورد حضرت علي (ع) با برادرش عقيل در نحوه برخورداري از امكانات بيت المال را در نهج البلاغه خوانده ايم كمااينكه آن حضرت ميفرمايد اگر اقاليم سبعه و هفت آسمان را به من بدهند حاضر نيستم سر سوزني به افراد ظلمي روا دارم و حتي دانه اي را از دهان مورچه اي بيرون بكشم
كواكبيان با اشاره به دستگيري سيد حسين خميني فرزند شهيد مصطفي خميني و نحوه برخورد امام راحل با اين موضوع را نمونه اي از جنبه عدالت قضايي امام خميني (ره) دانست
عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید خاطرنشان کرد:عدالت اقتصادی یکی از اصلی ترین شعارهای امام خمینی (ره) بود و تعبیر ایشان مبنی بر "جنگ فقر و غنا" بی سابقه بود. در طول تاریخ همواره مستضعفان در یک سو و سرمایه داران خدانشناس در سمت دیگری قرار داشتند. البته ما مخالف سرمایه داری نیستیم اما کسی که در مقام مسئولیت و زمامداری است حق استفاده از رانت قدرت برای ثروت اندوزی را ندارد.
وی با اشاره به باور عميق امام خميني (ره) به راي مردم و مشروعيت مردمي حكومت و حق قانوني مجلس در تصميم گيري ها افزود: عده ای با نخست وزیری مهندس موسوی مخالف بودند و حضرت امام (ره) برای مجلس نامه ای نوشتند که به ایشان رای موافق بدهند. ۹۹ نماینده مجلس بر خلاف نظر امام راحل به مهندس موسوی رای منفی دادند، فردای آن روز نمایندگان مجلس با امام خمینی (ره) دیدار داشتند و در این دیدار امام فرمودند: هم کسانی که رای مثبت دادند و هم افرادی که رای منفی دادند به وظیفه خود عمل کردند.
دبیرکل حزب مردم سالاری تصریح کرد: حضرت امام خمینی به مجلس و رای مردم اعتقاد داشتند و به نظر عموم احترام می گذاشتند. در آخرین نامه امام (ره) به آیت الله مشکینی در خصوص موضوع رهبری فرمودند: "زمانی که مردم خبرگان را انتخاب کردند و خبرگان فردی را برای رهبری برگزید، او به صورت قهری ولی منتخب مردم است و حکم وی نافذ است". این آخرین حکم امام در رابطه با رای مردم است اما امروز عده ای فلسفه بافی میکنند که رای مردم تشریفاتی و زینیتی است.
دکتر کواکبیان با اشاره به روز ۱۵خرداد افزود: امام خمینی (ره) شخصیت بسیار والایی داشتند و ممکن است جوانان با دیدن عملکرد مسئولین فعلی از ابعاد شخصیت ایشان غافل شوند اما نبايد عملكرد نامطلوب مسوولان اجرايي را به پاي نظام سياسي امام خميني گذاشت.
وي گفت ۱۳ خرداد سال۱۳۴۲مصادف با روز عاشورا حضرت امام خمینی (ره) سخنرانی آتشینی کردند که برای اولین بار نوک تیز سخنان ایشان به سوی شاه بود. در همان شب فرمان دستگیری امام (ره) صادر شد و روز بعد ایشان را دستگیر کردند و در منزلی در قلهک حبس کردند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس افزود: سه اتفاق مهم در روز ۱۵ خرداد رخ داد، اول آن که مردم در صحن حضرت معصومه (س) تجمع نمودند و شهید مصطفی خمینی در جمع مردم به بیان جنایات رژیم ستمشاهی پرداختند. حادثه دیگر در پیشوای ورامین رخ داد، عده ای کفن پوش به حمایت از امام (ره) حرکت کردند که رژیم وقت آن ها را سرکوب کرده و عده ای را نیز به شهادت رساند. اصلی ترین حادثه در میدان ارگ سابق (میدان ۱۵خرداد فعلی) رخ داد، رژیم ستمشاهی قصد داشت به هر شکل تجمع مردم در این میدان را سرکوب کند که منجر به یک جنایت عظیم شد. وی خاطرنشان کرد: شروع انقلاب اسلامی برای احیا و اجرای عدالت بود و اگر امروز عدالت اجرا نشود ادعای پیروی از امام علی (ع) به شوخی شبیه است. اختلاس های آنچنانی، املاک نجومی، ارقام نجومی، حساب ها ی نجومی امروز وجود دارند و قرار نبود عملکرد انقلاب اینطور باشد.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روزهای جنگ تحمیلی گفت: در زمانی که مقام معظم رهبری رئیس جمهور و مهندس موسوی نخست وزیر بودند موضوع گران کردن سیگار از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح گردید. حضرت امام نماینده دولت را احضار کرده و برای مجلس پیغام فرستادند که حق ندارند سیگار را گران کنند. این مخالفت با واکنش مجلس مواجه شد و با اصرار مجلس بر گرانی سیگار امام (ره) دستور دادند اگر بنا بر گران کردن است، سیگارهایی که مورد استفاده محرومین و مستضعفان است (امثال اشنو و هماويژه)نباید گران شود و افزایش قیمت شامل آن ها نشود
كواكبيان با اشاره به نكاتي در مورد ساده زيستي امام خميني(ره) كه برگرفته از سبك زندگي حضرت علي(ع) بود و به مردم توصيه ميفرمودند هرچند من با دو قرص نان و يك پيراهن ميتوانم زندگي كنم و اگرچه شما چنين قدرتي نداريد اما با تلاش و كوشش و ورع و پاكدامني مرا در اين مسير كمك كنيد اظهار داشت امام خميني(ره) تا آخرين روزهاي زندگي خويش هرگز اجازه نميداد ديوارهاي كاه گلي حسينيه جماران را سفيدكاري كنند كمااينكه شواردنادزه وقتي پيام گورباچف را در جماران به امام خميني(ره) تقديم كرد بعد ها در خاطراتش ميگويد من مات و مبهوت خانه كوچك امام خميني در جماران شدم
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ذکر خاطره ای از زمان حیات امام راحل در زمينه توجه به افكار عمومي مردم گفت: در زمان ریاست جمهوری بنی صدر حدود ۲۰ اتوبوس از سمنان به سمت تهران حرکت می کردیم و بنده با بلندگوی دستی در اتوبوس ها می گشتم و‌ شعاری برای هنگام ورود به جماران به جمعیت یاد دادم: “خمینی بت شکن، بت جدید را بشکن”.
دکتر کواکبیان تصریح کرد: حضرت امام (ره) که برای مردم دست تکان می دادند با شنیدن این شعار هر دو دستشان را بالا آوردند و لبخندی بر لب ایشان نقش بست. همان روز اخبار سراسری این شعار را پخش کرد و پس از آن نیز شعار همه گیر شد. مرحوم شهید سید عبدالکریم هاشمی نژاد پس از این دیدار مردمی با امام راحل ملاقات خصوصی داشتند. پس از ملاقات خصوصی از ایشان در مورد واکنش امام (ره) به این شعار جدید پرسیدند، چرا که برای اولین بار مطرح شده بود.
دبیر کل حزب مردم سالاری ادامه داد: ایشان گفتند: یکی از علما مدام از بنی صدر حمایت می کرد که حضرت امام فرمودند: این چه حرفی است، مگر ندیدید مردم سمنان چه شعاری می دادند؟ این بدین معناست که حضرت امام (ره) به جزئیات نظر افکار عمومی توجه داشتند.
كواكبيان مجددا بر اهميت شب قدر تاكيد كرده و اظهار اميدواري كردند مردم در باقي مانده ماه مبارك رمضان چنان از سوخت معنوي تقواي ستيز برخوردار شوند كه تا سال ديگر داراي صيانت نفس و خويش تن داري شده باشند كه در امور سياسي و اجتماعي هرگز پايشان نلغزد
دبيركل حزب مردم سالاري در پايان با اشاره به حدود پانصد شهيدي كه مردم مظلوم فلسطين درانتفاضه بازگشت براي آزادي قدس شريف در شش ماه گذشته تقديم كردند حضور يكايك مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس را نوعي وظيفه و عبادت در راه خدا دانست.
 
 
کد مطلب: 88239
برچسب ها: مصطفی کواکبیان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *