۰
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱

دو رویداد ثبت شده در تبریز ۲۰۱۸

‌مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ثبت شدن کباب و دوچرخه شهرستان بناب در تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
‌مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ثبت شدن کباب و دوچرخه شهرستان بناب در تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
به گزارش ایسنا، «مرتضی آبدار» در جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی و گردشگری شهرستان بناب تبریز ۲۰۱۸ را معرفی کل استان به گردشگران برشمرد و افزود: ۲۱ شهرستان در قالب ۵ مسیراصلی گردشگری در استان برای گردشگران در نظر گرفته شده است. 
وی مسیر پرتردد تبریز به بناب ملکان را یکی از پنج  مسیر یاد شده عنوان کرد و افزود: این مسیر از مسیرهای گردشگرپذیر استان است که باید برنامه‌ریزی دقیقی از سوی مسئولان شهرستان برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ انجام  گیرد. 
آبدار کباب و دوچرخه را دو رویداد مهم شهرستان بناب دانست و گفت: این رویدادها با ارزش از برنامه‌های ثبت شده در رویداد تبریز 2018 است.
وی به پیگیری‌های نماینده بناب از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری شهرستان اشاره کرد و افزود: ۸۰ درصد زیرساخت‌های گردشگری شهرستان آماده است و اداره‌کل میراث‌فرهنگی و گردشگری استان آمادگی تمام برای تکمیل نواقص باقی مانده را دارد که در این راستا تکمیل منطقه گردشگری قره‌قشون با مشارکت بخش خصوصی در اولویت قرار دارد. 
وی به ضرورت وجود مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری در شهرستان اشاره کرد و گفت: با همکاری شهرداری مرکز اطلاع‌رسانی در شهرستان بناب ایجاد شود تا راهنمای دقیق و خوبی برای گردشگران باشند. 
وی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را از طرح‌های مهم در حوزه گردشگری عنوان کرد و افزود: این طرح، در سه قالب روستایی، عشایری و طبیعت‌گردی برای اسکان گردشگران در خانه‌های بومی در نظر گرفته شده است و متقاضیانی که بخواهند از گردشگران پذیرایی کنند تسهیلات و مجوزهای قانونی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا گردشگران در این اقامتگاه‌ها اسکان یابند.
کد مطلب: 88383
برچسب ها: تبریز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *