۰
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱

تعطیلی اجباری کافی شاپهای مشهد

رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد گفت: امشب کافی‌شاپ‌های مشهد با توجه به اعلام اداره اماکن از ساعت 23 تعطیل خواهد شد.
رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد گفت: امشب کافی‌شاپ‌های مشهد با توجه به اعلام اداره اماکن از ساعت 23 تعطیل خواهد شد.
سعید شریف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به تعطیل شدن کافی‌شاپ‌ها برای دومین بازی ایران در جام جهانی، اظهار کرد: امشب کافی‌شاپ‌های مشهد باتوجه به اعلام اداره اماکن از ساعت 23 تعطیل خواهد شد که طی نامه‌ای مکتوب از سوی اماکن به ما ابلاغ شده است. 
وی ادامه داد: در نامه ابلاغ شده از سوی اماکن کافی‌شاپ‌های چند خیابان مانند بلوار سجاد و خیابان هاشمیه و... را نام بردند. به طور مثال بلوار امامت در لیست ما قرار نداشت اما همکاران ما از آنجا با ما در تماس بودند و اعلام کردند که نیروی انتظامی نیز به آن‌ها تذکر داده است.
 رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد افزود: همچنین احتمال آن داده می‌شود که به آبمیوه فروشی‌ها نیز تذکر لازم در این زمینه داده شده باشد. احتمال آن نیز وجود دارد که این تذکر براساس ایجاد امنیت و نظم بیشتر صورت گرفته باشد.
شریف‌زاده عنوان کرد: نظر ما در این امر دخیل نبوده و فقط پیغام را به همکاران خود اطلاع‌رسانی کرده‌ایم. کاش شرایطی ایجاد می‌شد که نظرمی‌پرسیدند اما نظر ما بیشتر مبنی بر باز بودن چنین مکان‌هایی بود.
وی خاطرنشان کرد: ما قبل از شروع بازی‌ها به اماکن کتبا اعلام کردیم که اگر امکان آن وجود دارد، مجوز برای پخش بازی‌ها صادر شود اما در مرحله اول جوابی به ما داده نشد اما در روزهای آخر که به برگزاری بازی‌ها نزدیک‌تر شدیم، عنوان کردند که مجوزی صادر نخواهد شد.
رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد تصریح کرد: با این وجود اعضا که با ما تماس می‌گرفتند، تذکر می‌دادیم فضا را به گونه‌ای رقم بزنند که در آن نظم و انظباط رعایت شود و به گونه‌ای نباشد فضای شلوغی را ایجاد کنند. ما در بازی اول نیز موردی نداشتیم که به واحدی تذکری داده شود اما در این بازی پیش‌بینی مسئولان و نیروی انتظامی بر این بوده که چنین فضاهایی تعطیل باشد.
وی تاکید کرد: شاید نیروی انتظامی نیز مجری این کار باشد و مسئولان اماکن نیز شخصا تصمیم‌گیری نکنند و از مقامات و ارگان‌های بالاتر که مسائل امنیتی را در دست دارند، این دستور را صادر شده باشد.  
رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد اضافه کرد: زمانی که به جناب سرهنگ حسینی نقطه نظر خود را مبنی بر دایر بودن چنین فضاهایی را منعکس کردیم تا مردم بتوانند در این مکان‌ها به تماشای فوتبال بنشینند، در ابتدا مخالفتی نکردند و گفتند احتمال آن ضعیف است اما نظر ما را ابلاغ خواهند کرد.
شریف‌زاده گفت: به ایشان نیز توضیح دادیم که فکر نمی‌کنیم مشکلی باشد، اگر جوانان ما با رعایت انضباط و امنیت در کنار هم به تماشای فوتبال بنشینند زیرا در یک محیط صمیمی برای دیدن ورزش و فوتبال که یک امر مثبت تلقی می‌شود، گرد هم آمده اند اما در روزهای آخر ایشان عنوان کردند که نتوانستند مجوز بگیرند. پس در نهایت مشخص می‌شود که اماکن و نیروی انتظامی به تنهایی مجری کار نبودند و تصمیم‌گیری در اختیار یک شخص خاص نبوده است. 
رییس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد عنوان کرد: علاوه بر این موارد، اعضای این صنف نیز نباید فعالیت های غیرعرفی انجام ‌دهند. به طور مثال این درست نیست که این مکان‌ها چند روز قبل از بازی در صفحات مجازی خود به تبلیغات می‌پردازند و قیمت‌های خود را افزایش می‌دهند. اینگونه کارها نیز از دید اتحادیه مورد تایید نیست. نفس کار یک کافی‌شاپ ارائه نوشیدنی است و این درست نیست که برای نمایش یک فوتبال جو را عوض کند و از علاقه مندان مبلغ بیشتری اخذ کند.
کد مطلب: 89022
برچسب ها: مشهد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *