۰
چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲

برنامه قطر برای افزایش تولید نفت

شرکت دولتی قطر پترولیوم اکنون که اوپک محدودیت‌های عرضه خود را تسهیل کرده است، فورا ۳۰ هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه خواهد کرد.
شرکت دولتی قطر پترولیوم اکنون که اوپک محدودیت‌های عرضه خود را تسهیل کرده است، فورا ۳۰ هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، طبق جدیدترین نظرسنجی اوپک "اس اند پی گلوبال پلاتس"، قطر که یکی از کوچک‌ترین تولیدکنندگان اوپک است ۶۰۰ هزار بشکه در روز در ماه مه نفت تولید کرد که در مقایسه با ۶۲۰ هزار بشکه در روز در آوریل، کاهش داشت.
سعد الکعبی، مدیرعامل قطر پترولیوم در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: ما فورا حدود ۳۰ هزار بشکه در روز به تولید خود اضافه خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم در محدوده آنچه که توافق شده باقی بمانیم. ما ظرفیت زیادی برای افزایش تولید فراتر از ۵۰ تا ۷۰ هزار بشکه در روز نداریم.
اوپک شنبه هفته جاری توافق با ۱۰ تولیدکننده خارج از این گروه برای افزایش تولید به میزان یک میلیون بشکه در روز از سطح تولید ماه مه را نهایی کرد، اما اعضای متعددی به دلیل سرمایه‌گذاری اندک یا مشکلات اقتصادی قادر به افزایش تولید خود نیستند.
کعبی گفت: وی انتظار دارد ۱۵ عضو اوپک تولیدشان را مجموعا ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند.
سقف تولید نفت جدید از سوی کمیته نظارتی که متشکل از شش کشور و تحت ریاست عربستان سعودی و روسیه است تعیین خواهد شد. این کمیته قرار است در سپتامبر دیدار کند.
کد مطلب: 89377
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *