۰
شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸

تخفیف بلیت «ریچارد» برای پولدارها؟!

کارگردان نمایش «ریچارد» طی یادداشتی کوتاه اعلام کرد که در حمایت از مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر، بهای بلیت این اثر نمایشی را کاهش می‌دهد ولی این کاهش قیمت فقط برای چند ردیف اول سالن است.
کارگردان نمایش «ریچارد» طی یادداشتی کوتاه اعلام کرد که در حمایت از مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر، بهای بلیت این اثر نمایشی را کاهش می‌دهد ولی این کاهش قیمت فقط برای چند ردیف اول سالن است.
به گزارش ایسنا،حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان نمایش «ریچارد» که از نیمه دوم تیر در تالار وحدت روی صحنه میرود، در آستانه پیش فروش بلیت این اثر نمایشی، طی یادداشتی اعلام کرده که در حمایت از مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر بهای بلیت نمایش «ریچاد» را کاهش می‌دهد.
او در این یادداشت اعلام کرده است که قیمت چند ردیف نخست نمایش 120 هزارتومان درنظر گرفته شده بود، اما با توجه به گرانی‌ها  و روزهای سخت، در هماهنگی با عوامل تولید و همه یاران این نمایش و نیز بنیادِ رودکی بهای بلیت این اثر برای همان چند ردیف نخست به ٩٥ هزار تومان تقلیل می‌یابد این در حالی است که به طور معمول کسانی که از شرایط اقتصادی بهتری برخوردارند تهیه بلیت با بهای 120 هزارتومان چندان کار سختی برایشان نیست و اتقاقا همان‌ها هستند که در هنگام اجرای نمایش یا کنسرت امکان تهیه بلیت در ردیف‌های نخست که گران‌تر است را دارند.
بنابراین انتظار می‌رود حال که گروه نمایشی «ریچارد» در اقدامی قابل توجه تصمیم به کاهش قیمت بلیت گرفته، آن را به تمام ردیف‌ها اختصاص می‌داد یا دست‌کم آن‌هایی را که اتفاقا تمکن مالی کمتری دارند و بلیت‌ها انتهایی سالن یا بالکن تالار وحدت را مجبورند خریداری کنند، در اولویت قرار می‌داد.
طبق اعلام روابط عمومی این نمایش در در یادداشت حمیدرضا نعیمی چنین آمده است:
‎«روزها و شبهای سختی بر ما می گذرد. چه واژه با مسماعی است این واژه «ما» ... پس بگذاریم هر چه هست برای ما باشد نه من، نه او یا دیگری ... از بسیار پیش تر که با بنیادِ رودکی درباره اجرای نمایش «ریچارد» به توافق رسیدیم، می دانستیم کارِ دشواری خواهیم داشت؛ نمایشی بر اساسِ نمایشنامه «ریچارد سوم» اثر ویلیام شکسپیر، نمایشی با طراحی صحنه بزرگ و سخت، طراحی لباس وسیع اما ظریف و جزیی نگر، طراحی صدا و نورِ حساب شده و پر هزینه، موسیقی و طراحی حرکاتِ زیبا و تمرین شده با حضورِ هفتاد بازیگر روی صحنه و چهل نفر عواملِ پشتِ صحنه ... قرار نبوده و نیست که از رویاها و آرزوهایمان دست برداریم؛ تماشاگر را فراموش کنیم و به کم قانع باشیم؛ از همان ابتدا باور داشتیم که ما از تماشاگران طلبکار نیستیم؛ ما خود را بدهکارِ آنان می دانیم.
‎پس برای پرداختِ این بدهی سخت کار خواهیم کرد و از جان مان خواهیم گذشت. سیزده ساعت تمرینِ بی وقفه در روز، ساختِ دکوری عظیم، دوخت و دوز بالغ بر دویست دست لباس، ساختِ ادوات جنگی، هزینه تبلیغات و برآوردِ حق الزحمهای نه چندان بالا برای همه عوامل، ما را بر آن داشت تا بلیت نمایش «ریچارد» را برای چند ردیفِ نخست ۱۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم اما روزهای سختِ حاضر، تحریمها و گرانیها نهیب مان زد که اگر خوشی و شادکامی در کار است بگذار برای همه «ما» باشد و اگر ناخوشی و ناکامی هم برای «ما» ... پس از روزی بخور نمیرمان گذشتیم تا شما «تماشاگران» را در کنارمان داشته باشیم که بی وجود شما، ما هیچ نیستیم. در هماهنگی با عوامل تولید و همه یاران این نمایش، و نیز بنیادِ محترم رودکی اعلام میداریم بهای بلیت این اثر برای همان چند ردیف نخست به ٩٥ هزار تومان تقلیل یافت.
‎باشد که حضور سبزتان را در تالار وحدت و در اجرای نمایش ریچارد شاهد باشیم.»
کد مطلب: 89560
برچسب ها: نمایش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *