obile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?>obile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> مجازات‌های کیفری برای مدیران دوتابعیتی - مردم سالاری آنلاين
۰
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷

مجازات‌های کیفری برای مدیران دوتابعیتی

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی‌ و دارای گرین‌کارت، از تعیین مجازات «انفصال» و مجازات‌های کیفری دیگر برای مدیران دوتابعیتی در طرح ۱۵ ماده‌ای مجلس خبر داد.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی‌ و دارای گرین‌کارت، از تعیین مجازات «انفصال» و مجازات‌های کیفری دیگر برای مدیران دوتابعیتی در طرح ۱۵ ماده‌ای مجلس خبر داد.
به گزارش مهر، جواد کریمی قدوسی با اشاره به شناسایی خلاءهای قانونی فعالیت مدیران دوتابعیتی از سوی کمیته تحقیق و تفحص مجلس اظهار داشت: بر اساس نتایج به دست آمده از گزارش تحقیق و تفحص، طرحی که ۱۰ تا ۱۵ ماده دارد، به پیوست گزارش تحقیق و تفحص ارائه خواهد شد که البته این طرح در حال حاضر هم ۷۰ امضا دارد و اگر تبدیل به قانون شود، بسیاری از خلاءها و رخنه‌های نفوذ دوتابعیتی‌ها را خواهد بست.
وی درباره محتوای طرح مذکور تصریح کرد: به طور کلی، این طرح الزام می‌کند که تمام کارمندان دولت - که شامل مجلس و قوه قضائیه نیز می‌شود - از پایین تا بالاترین سطوح، باید قبل از انتصاب در خصوص وضعیت تابعیت خود، همسر و فرزندانشان خوداظهاری کنند و اگر بعداً خلاف آنچه اظهار کرده‌اند، کشف شود به انفصال از خدمت و مجازات‌های کیفری دیگری که در طرح مشخص شده، محکوم می‌شوند.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی‌ و دارای گرین‌کارت تأکید کرد: البته در جریان تحقیق و تفحص محرز شده است که در بین دستگاهها، در نیروهای مسلح مسئله استعلام و رعایت وضعیت تابعیت به خوبی رعایت می‌شود و تاکنون موردی مشاهده نشده است.
گفتنی است، قرائت نتیجه گزارش تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی و دارای گرین کارت، در دستور کار این هفته مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
کد مطلب: 89576
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *