۰
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳

سخنگوی نیروهای مسلح ازتوطئه آمریکاگفت

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از توطئه جدید آمریکا برای توجیه تداوم حضور ارتش این کشور در عراق و سوریه خبر داد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از توطئه جدید آمریکا برای توجیه تداوم حضور ارتش این کشور در عراق و سوریه خبر داد.
به گزارش ايسنا، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی از پهلوگیری یک کشتی آمریکایی حامل مواد شیمیایی در سواحل یکی از کشورهای منطقه خلیج‌فارس خبر داد و افزود: این کشتی به تازگی با اسکورت یک فروند ناوشکن آمریکایی وارد منطقه شده است.
شکارچی تصریح کرد: بررسی سوابق کشتی آمریکایی cape Ray نشان می‌دهد این کشتی در سواحل مناطقی همچون عراق و سوریه که آمریکایی‌ها تاکنون به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی دست به اقدامات نظامی زده‌اند، حضور داشته است.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه شناور آمریکایی حامل مواد شیمیایی با هدف انتقال این مواد به بخش‌هایی از عراق و سوریه وارد منطقه شده است، به عواقب احتمالی اقدام آمریکایی‌ها هشدار داد و افزود: آمریکایی‌ها پس از تحمل شکست‌های پی در پی در جبهه مقاومت اکنون به روش‌های خطرناکی برای تداوم حضور در عراق و سوریه متوسل شده‌اند تا حضور نامشروع خود را در منطقه توجیه کنند این در حالی است که پیش از این آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای آنها با استفاده از چنین روش‌هایی در ادعاهایی که هرگز ثابت نشد دولت اسد را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی این کشور متهم می‌کردند.افشای این خبر نشان می‌دهد که پیش از این نیز حملات شیمیایی در مناطقی از عراق و سوریه با هدایت و طراحی آمریکایی‌ها صورت گرفته است.
شکارچی تصریح کرد: اطلاعات دقیقی از مشخصات کشتی آمریکایی از جمله تعداد خدمه و مواد شیمیایی حامل آن در اختیار می‌باشد که در آینده جزئیات و اهداف این شناور آمریکایی منتشر خواهد شد.
پهلوگیری ناوگروه ۵۳ نیروی دریایی راهبردی ارتش در بندرعباس
همچنین فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب گفت: ناوگروه 53 نیروی دریایی راهبردی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و بوشهر است که پس از ۳۰ روز دریانوردی در آب‌های آزاد و بین‌المللی در اسکله منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت.
امیر دریادار افشین تاشک افزود: حضور در آب‌های آزاد تنها حضور نظامی نیست، بلکه جنبه‌های دیگر فنی، علمی و تکنولوژی نیز دارد.
وی اظهار کرد: اجرای این مأموریت‌ها با هدف برافراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و تأمین امنیت برای کشورهای همسایه است.
هم‌اکنون ناوگروه ۵۴ متشکل از ناو استراتژیکی خارک و ناوشکن جمهوری اسلامی سبلان در آب‌های آزاد حضور دارند.
کد مطلب: 89592
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *