۰
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵

برخورد با متخلفان فروش بلیط هواپیما

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این سازمان از خرداد ماه امسال تاکنون دستور فیلتر ۳۲ سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را نهایی کرده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این سازمان از خرداد ماه امسال تاکنون دستور فیلتر ۳۲ سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را نهایی کرده است.
به گزارش ایسنا، رضا جعفرزاده تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در طول هفته های گذشته بازرسان خود را در تمامی بخش های مربوط به فروش بلیت فعال کرده و نتیجه بررسی های این بازرسان هر جا به تخلفی ختم شده دستورهای قضایی لازم برای برخورد با متخلفان ارائه شده است.
به گفته وی، از خرداد ماه امسال تاکنون، سازمان هواپیمایی کشوری مجوز فعالیت ۱۵ دفتر خدمات مسافری را لغو و شش دفتر را نیز تعلیق کرده و با برخورد جدی که با سایت های غیر مجاز صورت گرفته، در حال حاضر ۳۲ سایت در این حوزه فیلتر شده‌اند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اعلام کرد که شرکت‌های هواپیمایی ملزم شده اند نرخ نهایی بلیت پروازهای خود را در سایت‌های رسمی خود قرار دهند تا مسافران در کنار امکان خرید، به شکل دقیق در جریان نرخ های نهایی موجود در بازار قرار گیرند.
جعفرزاده اضافه کرد که مسافران می‌توانند گزارش هرگونه گران فروشی و بر هم زدن شرایط بازار را به شکل رسمی به این سازمان گزارش دهند تا پیگیری های لازم برای برخورد با متخلفان صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، پس از اجرایی شدن قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در ایران، در تعدادی از ایام پیک سفر با افزایش تقاضا برای بلیت، برخی از سایت ها و آژانس های مسافرتی نسبت به بالا بردن نجومی قیمت ها اقدام می کردند که این موضوع با برخورد قانونی با آنها رو به رو شد.
در کنار آن سازمان هواپیمایی کشوری در سال های گذشته برای ایامی مانند نوروز یا اربعین تلاش کرده با رسین به نرخ هایی مصوب با شرکت های هواپیمایی کشوری، امکان به وجود امدن بازار سیاه را از بین ببرد.
در تعطیلات نیمه خرداد امسال بار دیگر برخی خبرها حاکی از بالا رفتن نرخ بلیت ها در برخی از مسیرها بود.
پیش از این دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در گفت و گو با ایسنا از مسافران خواسته بود که بلیت های خود را یا از دفاتر رسمی فروش دریافت کنند یا برای خرید غیر حضوری سایت های رسمی شرکت های هواپیمایی مدنظر خود را انتخاب کنند.
کد مطلب: 89746
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *