۰
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴

طلا رنگ‌پریده‌تر شد

طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار آسیا تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، برای دومین روز متوالی کاهش یافت.
طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار آسیا تحت تاثیر رشد ارزش دلار که تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، برای دومین روز متوالی کاهش یافت.
به گزارش ايسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۲۳۹.۶۳ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته حدود یک درصد سقوط کرده و به ۱۲۳۷.۳۶ دلار رسیده بود که پایین‌ترین قیمت از ۱۲ دسامبر بود.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۴۰.۶۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۱۲.۸۰ دلار یا یک درصد کاهش یافته و در ۱۲۴۱.۷۰ دلار بسته شده بود.
طلا هفته گذشته ۱.۳ درصد و در ماه ژوئن ۳.۸ درصد و در سه ماهه دوم ۵.۵ درصد کاهش ثبت کرده بود و از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون بیش از چهار درصد افت قیمت داشته است.
به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا – اقیانوسیه شرکت OANDA، وضعیت جاری بازار طلا به دلیل رشد ارزش دلار است.
بر اساس گزارش رویترز، دلار روز سه‌شنبه کاهش یافت اما تحت تاثیر آمار اقتصادی قوی آمریکا همچنان در رکود بالایی باقی‌مانده است.
افزایش ارزش دلار، طلا را که به این ارز قیمت‌گذاری می‌شود برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می‌کند.
در این بین بازارهای سهام آسیایی روز سه‌شنبه به دلیل هراس سرمایه‌گذاران از تبعات تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ جهان به پایین‌ترین رکورد خود در ۹ ماه گذشته سقوط کردند.
طلا معمولا در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی به یک پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، اما این بار به دلیل رشد ارزش دلار و انتظارات برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا موفق نشده است از این موقعیت سود چندانی ببرد.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۲۳۷ دلار را شکسته و تا رکورد پایین ۱۲۲۹ دلار سقوط کند.
ذخایر طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۱.۱۹ درصد کاهش یافت و به ۸۱۹.۳۱ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۵.۸۲ دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، ۹۴۰.۱۰ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، در ۸۱۳.۳۰ دلار ایستاد.
کد مطلب: 89760
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *