۰
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶

سند همکاری جامع ایران و سوئیس

سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت برای جلوگیری و مقابله با تحریم‌های احتمالی در حوزه دارو برنامه ریزی و به امضاء رسید.
سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت برای جلوگیری و مقابله با تحریم‌های احتمالی در حوزه دارو برنامه ریزی و به امضاء رسید.
به گزارش تسنیم، سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت که به همراه رئیس جمهوری و هیاتی بلندپایه در سوئیس حضور دارد در تشریح دستاوردهای این سفر در حوزه سلامت گفت: سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت به امضا رسید که در خصوص آموزش، همکاریهای موثر مراکز پژوهشی و توسعه روابط تجاری که عمدتا مشمول غذا، دارو، لوازم آرایشی و تجهیزات پزشکی بود، متمرکز است.
وزیر بهداشت در ادامه افزود: ایران و سوئیس دستیابی به فناوری‌های نوین و راههای درمان و تشخیص بیماریهای صعب العلاج در زمینه‌های مخلتلف نیز همکاری خواهد داشت.
هاشمی در ادامه با اشاره به مذاکرات دو جانبه با وزیر اقتصاد و علوم برای حل مشکلات شرکت‌های سلامت محور که بیش از هفت دهه در بازار ایران فعالیت می‌کنند، گفت: برخی از این شرکت‌ها سرمایه گذاری مشترک دارند و تولید و برخی در واردات مواد اولیه فعالیت می‌کنند و انتظار داریم تا با تشکیل این جلسات گشایش‌های بیشتری در این زمینه مشاهده کنیم و تجار ایرانی و سوئیسی بتوانند با شرایط بهتری کارها را دنبال کنند.
به گزارش وبدا-وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص اقدامات دولت برای مقابله با تحریم‌های احتمالی دارو نیز گفت: درگذشته نیز اعلام شده بود که دارو مشمول تحریم نشده است و در واقع این گونه نبود و اگرچه به ظاهر تحریم مشمول دارو، غذا و مواد مرتبط با این حوزه نیست اما تجربه گذشته نیز ثابت می‌کند این حوزه‌ها را هم در بر می‌گیرد و محدودیت‌های مالی ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی بر این بخش تاثیرگذار است. 
هاشمی یادآور شد: در این خصوص با مذاکراتی که بین سران دو کشور ایران و سوئیس انجام شد قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی در این باره تشکیل شود و پیش بینی می‌کنیم تا با این کمیسیون از مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود و شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.
کد مطلب: 89839
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *