۰
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰

شناسایی معتادان متجاهر با اسکن عنبیه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از امکان شناسایی معتادان متجاهر از طریق اسکن عنبیه و اثرانگشت خبر داد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از امکان شناسایی معتادان متجاهر از طریق اسکن عنبیه و اثرانگشت خبر داد.
سرهنگ محمد بخشنده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مفقود شدن کارت ملی معتادان متجاهر و نحوه شناسایی آنان گفت: یکی از مشکلات ما در مورد معتادان متجاهر عدم داشتن مدارک هویتی است و بسیاری از افرادی که از سوی پلیس جمع‌آوری شده و به مراکز غربال بهزیستی و وزارت بهداشت برده می‌شوند، فاقد مدارک هویتی هستند.
وی با بیان اینکه در این زمینه هماهنگی‌هایی با ستاد مبارزه با مواد مخدر و ثبت احوال انجام شده گفت: چندی پیش برای 120 نفر از معتادان متجاهر دوباره مدارک و اسناد هویتی صادر شد؛ اما در مرحله بعدی که بسیاری از این افراد دوباره جمع‌آوری شدند باز هم مدارک هویتی نداشتند که این نشان می‌دهد احتمالا مدارک خود را برای دریافت مواد مخدر گرو گذاشته‌اند.
بخشنده با تأکید بر اینکه در همین راستا به دنبال انجام اقدامات دیگری برای شناسایی معتادان متجاهر هستیم، گفت: طی هماهنگی‌های انجام شده در تهران امکان شناسایی معتادان متجاهر از طریق اسکن عنبیه، انگشت نگاری و همچنین اطلاعات ژنتیکی فراهم شده و ما در حال تکمیل این بانک هستیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه علی رغم مشکلات، در حال تکمیل این بانک اطلاعاتی بوده و این روند ادامه دارد، گفت: با تکمیل این بانک دیگر مشکلی در شناسایی هویت معتادان متجاهر نخواهیم داشت.
کد مطلب: 90328
برچسب ها: معتاد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *