۰
جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷

هنرمندانی که از ملکه نشان افتخار گرفتند

هر ساله ملکه بریتانیا به خاطر خدماتی در زمینه های مختلفی چون موسیقی، هنر، نمایش و... به تعداد زیادی از افراد، نشان افتخار اعطا می کند. این نشان ها و مدال ‌ها عالی ‌ترین رتبه امپراتوری بریتانیا و دارای سلسله مراتب هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از ستاره های هالیوود این نشان را از ملکه دریافت کرده اند.
هنرمندانی که از ملکه نشان افتخار گرفتند
هر ساله ملکه بریتانیا به خاطر خدماتی در زمینه های مختلفی چون موسیقی، هنر، نمایش و... به تعداد زیادی از افراد، نشان افتخار اعطا می کند. این نشان ها و مدال ‌ها عالی ‌ترین رتبه امپراتوری بریتانیا و دارای سلسله مراتب هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از ستاره های هالیوود این نشان را از ملکه دریافت کرده اند.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: هر ساله ملکه بریتانیا به خاطر خدماتی در زمینه های مختلفی چون موسیقی، هنر، نمایش و... به تعداد زیادی از افراد، نشان افتخار اعطا می کند. این نشان ها و مدال ‌ها عالی ‌ترین رتبه امپراتوری بریتانیا و دارای سلسله مراتب هستند که از پایین ترین درجه یعنی MBE به عنوان عضو رتبه امپراتوری شروع می ‌شود و بعد OBE درجه افسر رتبه امپراتوری، CBE فرمانده، درجه بالاتر شوالیه یا بانو و بالاترین درجه شوالیه عالی صلیب یا بانوی عالی صلیب است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از ستاره های هالیوود این نشان را از ملکه دریافت کرده اند. در ادامه نام برخی از آنها را برایتان آورده ایم.
1. ادل
ادل در سال 2013، نشان درجه یک شهروندی بریتانیا را از دستان همسر ملکه انگلیس دریافت کرد. این خواننده جوان برنده اسکار، محبوبیت فراوانی نزد مردم بریتانیا دارد و به دلیل فعالیت ها و موفقیت هایش در زمینه هنر و افتخاراتی که در این راه برای کشورش کسب کرده است به دریافت این مدال مفتخر شد. از این رو نام کامل او به «Miss Adele Adkins MBE» تغییر یافت.

2. آنجلینا جولی
آنجلینا جولی، در سال 2014، به دلیل مبارزات انسان دوستانه اش بر علیه تجاوزات جنسی در مناطق جنگ زده در طی مراسمی که در کاخ باکینگهام برگزار شد از سوی ملکه الیزابت نشان افتخار سنت مایکل و سنت جورج را دریافت کرد. او به بیش از 50 کشور سفر کرد تا با پناهندگان در نقاط مختلف جهان دیدار کند. او حتی یک کتاب با نام «Notes from My Travels» و یک فیلم نیز در این باره نوشت.

3. بندیکت کامبربچ
بندیکت کامبربچ در ژوئن ۲۰۱۵ به پاس خدمات خود در هنرهای نمایشی توسط ملکه الیزابت دوم به مقام فرماندهِ رتبه امپراتوری بریتانیا (CBE) منصوب شد.

4. بیل گیتس
بيل گيتس، سلطان نرم افزار جهان، در سال 2005 از ملكه بريتانيا يك نشان افتخاری شواليه دريافت كرد. بیل در پاسخ به این نشان گفت كه برای وی افتخار بزرگی است كه مهارتهای تجاری و مبارزه اش با فقر ارج نهاده می شود. گيتس به عنوان شهروند آمريكايی نمی تواند از لقب Sir استفاده كند، ولی حق دارد مخفف كلمه شواليه را به ابتدای اسمش اضافه كند.

5. دیوید بکام
در سال 2003، دیوید بکام نشان لیاقت افسری امپراتوری بریتانیا توسط ملکه الیزابت دوم را دریافت کرد. بکام یکی از فعال ترین حامیان یونیسف و چندین مراکز سلامت و بهداشت کودکان است.

6. الیزابت تیلور
الیزابت تیلور نشان امپراتوری بریتانیا را در سال 2000 به خاطر تعهدی که سالهای سال به صنعت فیلم و سینما داشت، دریافت کرد.

7. التون جان
در سال 1998، التون جان خواننده، آهنگساز و نوازنده پیانو اهل انگلستان، نشان افتخار بریتانیا را از ملکه الیزابت دریافت کرد. او در تمام عمرش از بیماران مبتلا به ایدز حمایت کرد.

8. هلن میرن
هلن میرن، بازیگر انگلیسی، در سال 2003 به خاطر خدماتی که به صنعت نمایش کرد، نشان امپراطوری بریتانیا را دریافت کرد. البته از آنجا که او در فیلم «ملکه» نقش ملکه الیزابت دوم را بازی کرد، با امپراطوری غریبه نیست.

9. جی کی رولینگ
جی کی رولینگ، به خاطر خدماتی که به ادبیات کودکان کرد، در سال 2001 موفق به دریافت نشان امپراطوری بریتانیا از ملکه شد. او با فروش بیش از 500 میلیون نسخه از مجموعه کتاب هایش با نام «هری پاتر»، به عنوان پرفروش ترین نویسنده تاریخ بشر شناخته شد.

10. کیت وینسلت
کیت وینسلت هنرپیشه و خواننده اهل انگلستان، در سال 2012 به دلیل کمک های فراوان اش به صنعت سینما، نشان سلطنتی را دریافت کردند. او با بازی در فیلم «تایتانیک»، که در آن زمان پرفروش ‌ترین فیلم تاریخ شد، به شهرت جهانی رسید. کیت برنده جایزه اسکار، جایزه امی، سه جایزه گلدن گلوب و جایزه گرمی است. 

11. پل مک کارتنی
ملکه الیزابت در سال 1997، از پل مک کارتنی به دلیل خدمتی که به صنعت موسیقی کرد، با نشان «ملازم افتخاری» تجلیل کرد.

12. ویکتوریا بکام
در سال 2017، ویکتوریا بکام به دلیل خدماتی که در صنعت مد و فشن کرد، موفق به دریافت نشان افتخار از ملکه شد. او سالهای سال است که در زمینه مد فعالیت دارد و در نهایت در سال 2008 برند خودش را ثبت و روانه بازار کرد.
کد مطلب: 90346
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *