۰
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵

بیرانوند باید به اروپا برود

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از رفتارهای و صحبت‌های سرمربی تیم ملی ایران گفت: کارلوس کی‌روش دنبال تنش است و ادامه کار با او با این سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از رفتارهای و صحبت‌های سرمربی تیم ملی ایران گفت: کارلوس کی‌روش دنبال تنش است و ادامه کار با او با این سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست.
به گزارش مهر، امیر عابدینی درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت: در کل فوتبال ایران در جام جهانی موفق بود. بهترین دستاورد ایران در جام جهانی حضور علیرضا فغانی بود. اینکه ۴ امتیاز گرفتیم و در گروه خودمان عرض اندام کردیم را باید به فال نیک گرفت. برایند کار ما در جام جهانی مثبت و مفید بود.
وی که با برنامه تهران ورزشی گفتگو می کرد، افزود: مردم راضی بودند و این نشان می دهد توقع مردم در حدی است که کار دوستان در تیم ملی قابل قبول بوده است. باید کار کی روش را تحلیل و ارزیابی کرد و نمره قبولی یا متوسط رو به بالا به ایشان داد.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اختلاف کی روش و برانکو بعد از بازی های تیم ملی در جام جهانی تاکید کرد: از مواردی که کی روش گفت تعجب کردم. برانکو نشان داد مربی بزرگی است و در سطح آسیا است و در جهان هم شناخته شده است و حرف برای گفتن دارد. برانکو آدم با شخصیتی است. کی روش را هم در دنیا می شناسند. توقعم این بود وقتی کی روش موفقیت را به حدی رقم زدند که همه خوشحال بودند، روی بستر خشنودی مردم حرکت می کرد نه اینکه برعکس این موج حرکت کند. این حرکت پسندیده نبود.
عابدینی درباره اینکه آیا باید قرارداد کی روش بلندمدت باشد یا بعد از جام ملتها دوباره تمدید شود؟ گفت: کفاشیان هشت سال در فدراسیون زحمت کشید و یکی از گلایه هایش از فوتبال، همین تنش های کی روش بود. در جلسات متعدد از کفاشیان شنیدم که کی روش دنبال ایجاد تنش است. آقای تاج در یک جلسه خواست و مدعی شد که باید تا جام جهانی تحمل کنیم چون بهانه های کی روش تمام شدنی نیست و هر روز بهانه جدیدی می گیرد.
وی ادامه داد: بنده دارم از نظر نظام مدیریتی در تیم ملی صحبت می کنم. بهتر است تصمیم قاطع گرفته شود. در سطح وزیر آقایان جوری با آدم های خارجی دست می دهند که گویا با فرشتگان آسمانی دست می دهند. آنها واقعیت ها را کنار می گذارند و روی موج محبوبیت خارجی ها سوار می شود. این باعث می شود او (کی روش) هم توقعاتش را طوری بالا ببرد که رئیس فدراسیون را تدارکاتچی بداند و رئیس فدراسیون مجبور شود کوتاه بیاید. باید یک روز با قاطعیت درباره کی روش تصمیم گرفت.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: ادامه کار با کی روش با سطح مدیریت فدراسیون مقدور نیست مگر اینکه همچنان او را مثل استخوان لای زخم تحمل کنیم.
عابدینی درباره اینکه مردم کی روش را دوست دارند، گفت: باید واقعیت ها را دید. به این حرف اعتقاد دارم اما باید کار را تجزیه و تحلیل کنیم و ببینیم ایشان چه کار برای فوتبالمان کرده است. شما در جام جهانی دیدید که چه تعداد لژیونر روی نیمکت بودند و بازیکنان داخلی در زمین بازی می کردند.
وی با انتقاد از کی روش و صحبتهایش قبل از جام جهانی درباره کیفیت بازیکنان داخلی گفت: چرا اینهمه انتقاد به لیگ ایران بود ولی مهره های درخشان جام جهانی بازیکنان لیگ بودند. باید بررسی کارشناسی کرد. شاید این محبوبیت کاذب باشد. ما قبلا خیلی ها را دوست داشتیم ولی بعدا پیشیمان شدیم! الان هم می دانم اگر کی روش این حرفهایم را گوش کند و یا برایش ترجمه کنند، مواضع پرخاشگرانه ای در قبال من می گیرد.
عابدینی اظهار کرد: بنده مربیان سرشناسی از اوفارل و رایکوف گرفته تا آدمهای بزرگی مثل ایویچ همه را می شناسم. با همه این سرمربیان ارتباط داشتم. مگر ایویچ جزو ۵ مربی برتر دنیا نبود؟ چقدر تنش داشت؟ بلاژووچ چقدر در تیم ملی ایران تنش داشت؟ خیلی ها آمدند خدمت ارزنده کردند و تنش ایجاد نکردند. باید منصفانه گفت که این نیست. ما عاشق مملکت و مردم هستیم. نمی شود گفت ما دشمن و کسانی که از خارج آمده اند دوست هستند. آنها خدمت گذار هستند و باید پول به آنها داد ولی نباید روی عواطف ملت که با تمام نابسمانی ها با هم زندگی می کنند، پا گذاشت.
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس درباره پیشنهادات خارجی علیرضا بیرانوند و اینکه آیا باید این دروازه بان در پرسپولیس بماند؟ گفت: مارکت فوتبالیست عین «بهارِ دختر» است. اگر بازیکن را نگه دارید و پیشنهادش برود، باید همیشه او را نگه دارید. اگر سطح فوتبال ما دبیرستان باشد، سطح اروپا دانشگاه است. نباید جلوی این بازیکنان را گرفت. باید بگذاریم بروند. هرچه بازیکنان و مربیان ما در اروپا بیشتر باشند، بهتر است. اعتقاد دارم فوتبالیست ها وقتی برایشان بازار پیدا می شود، باید بروند و بدرخشند و نام فوتبال ایران را در همه جای دنیا مطرح کنند.
وی درباره اینکه پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته است و باشگاه در شرایط سختی قرار دارد، تاکید کرد: آقای برانکو شرایطی را برای فوتبال ایران و پرسپولیس رقم زده است و بازیکن سازی می کند و به جوانها فرصت می دهد. بعضی از جوانها بی وفایی می کنند. پرسپولیس جامعه بزرگی است. باید برانکو باور و هضم کند. اگر نتوانند بازیکن بگیرند، بیرانوند هم آنقدر بزرگواری می کند که ۶ ماه بماند.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره درخواست وزارت ورزش برای معافیت از خدمت سربازی برای چند ملی پوش هم گفت: در هر رشته ای و نه فقط فوتبال، بازیکنی که در سطح ملی حضور دارد نشان داده که یکی از سربازان نظام و ملت است و دارد از حیثیت فرهنگی و ورزشی دفاع می کند. باید به اینها بها داد و هر موقع که شد بروند دوره آموزش را ببینند.

 
کد مطلب: 90496
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *