۰
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱

70 درصد جوانان بوشهر بیکار هستند

نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: 70 درصد جوانان بوشهر بیکار‌ند، در حالی که بر اساس مصوبات دولت 50درصد نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی باید مشغول به کار باشند.
نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: 70 درصد جوانان بوشهر بیکار‌ند، در حالی که بر اساس مصوبات دولت 50درصد نیروهای بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی باید مشغول به کار باشند.
به گزارش ایرنا، سیدعلی‌اکبر فاطمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در حال حاضر 90 درصد نیروهای شاغل در عسلویه غیر بومی هستند و سهم مردم منطقه از اشتغالزایی در عسلویه با وجود گرمای طاقت‌فرسا و بوی متعفن گاز و گوگرد فقط حدود 10درصد است.
وی اضافه کرد: مردم عسلویه این حق را دارند که حداقل 50 درصد از جوانان بیکارشان در شرکت‌های عسلویه مشغول به کار شوند. سال‌هاست که این مصوبه بر روی میز باقیمانده و مسئولان مربوطه هیچ فکری برای آن نمی‌کنند. 
فاطمی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار بیش از 70 درصد جوانان این استان از مشکل بیکاری رنج می‌برند، به طور مثال برای استخدام یک راننده لودر در شهرستان کوچکی مانند کاکی حدود 40 نفر متقاضی با تحصیلات متوسطه و بالا داشتیم، حال اگر چنین درخواستی در سطح استان انجام شود به طور قطع حدود 2 هزار مراجعه کننده خواهد داشت.
وی ادامه داد: همین 10درصد افراد بومی که در عسلویه مشغول به کار هستند، بیشتر در بخش خدمات مشغول به کار هستند. در خواست ما از مسئولان ذیربط این است که مصوبه دولت در خصوص بکارگیری 50درصد افراد بومی در عسلویه هرچه زودتر اجرایی شود.
نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: بیشترین مراجعه کنندگان مردم به ما به عنوان نمایندگان شوراها، متقاضیان کار هستند و روزانه تعداد زیادی در این خصوص به ما مراجعه می کنند و بررسی های ما نشان می دهد که بسیاری از خانواده های استان بوشهر 3 تا 4 نفر بیکار هستند. 
وی با بیان اینکه کاشت محصولات خارج فصل در گلخانه های بوشهر می تواند شماری از جوانان بیکار استان را جذب کند، افزود: متاسفانه نبود بازار فروش این نوع محصولات به خصوص گوجه فرنگی در سال گذشته موجب ضرر و زیان فراوانی به کشاورزان شد و همین طور قطعی مکرر برق، کشت گلخانه در بوشهر را با خطر نابودی مواجه کرده و موجب شده است که بخشی از بازار کار با مشکل مواجه شود. 
کد مطلب: 91196
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *