۰
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۹

اعلان بندهای 'معامله قرن' به تعویق افتاد

یک روزنامه صهیونیستی به نقل از منابع نزدیک در کاخ سفید نوشت که اعلام بندهای طرح ضد فلسطینی 'معامله قرن' به تعویق افتاده است، طرحی که در آن حق و حقوق فلسطینیان زیر پا گذاشته شده است.
یک روزنامه صهیونیستی به نقل از منابع نزدیک در کاخ سفید نوشت که اعلام بندهای طرح ضد فلسطینی 'معامله قرن' به تعویق افتاده است، طرحی که در آن حق و حقوق فلسطینیان زیر پا گذاشته شده است.
سایت 'فلسطین الان' روز جمعه گزارش داد که روزنامه صهیونیستی 'یسرائیل هیوم' به نقل از یک منبع نزدیک به کاخ سفید نوشت: اعلام بندهای معامله قرن به پایان سال جاری میلادی و بعد از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا و انتخابات اسرائیل موکول شده است.
معامله قرن طرح دولت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای حل اختلافات میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی است که به طور کامل حق و حقوق فلسطینی ها در آن نادیده گرفته شده و کاملا در راستای منافع این رژیم قرار دارد.
این روزنامه علت تعویق اعلام این طرح را نگرانی آمریکایی ها در خصوص عدم موافقت تل آویو با دادن برخی امتیازات به فلسطینی ها در دوره انتخابات عنوان کرد.
براساس این گزارش، بندهای این طرح پس از تشکیل کابینه آتی اسرائیل اعلام خواهد شد زیرا ارزیابی دولت آمریکا نشان می دهد که 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر نتواند طی دوره انتخابات، با برخی از بندهای این طرح از جمله به رسمیت شناختن 'ابودیس' به عنوان پایتخت فلسطینی ها موافقت کند، آن هم از بیم اینکه به نفع رقبای انتخاباتی اش مانند 'نفتالی بینیت' وزیر آموزش اسرائیل تمام شود.
وی همچنین گفت: معامله قرن شامل امتیازاتی می شود که اسرائیل باید به طرف فلسطینی بدهد و این مسئله می تواند بر نامزدی نمایندگان حزب جمهوری خواه آمریکا در انتخابات میان دوره ای تاثیر منفی بگذارد.
این روزنامه صهیونیستی افزود: اردن و مصر و عربستان نیز با ارسال پیام هایی به دولت آمریکا خواهان تعویق این اعلام شده اند.
این خبر در حالی منتشر شده که خبرگزاری 'آسوشیتدپرس' اعلام کرد که دولت آمریکا در حال آماده کردن خود برای اعلام مفاد طرح یاد شده است.
طرح ضد فلسطینی معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و دادن منطقه ابودیس به عنوان پایتخت کشور فلسطینیان است.
این طرح با واکنش های شدیدی از سوی مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده است و تنش ها و درگیری ها با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
بسیاری از تحلیلگران منطقه غرب آسیا نیز معتقدند معامله قرن مانند دیگر توافق نامه های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده است و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال فلسطین بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند.
کد مطلب: 91571
برچسب ها: فلسطین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *