۲
۰
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶
ربیعی با وزارت رفاه خداحافظی کرد

تمام حاشیه های جلسه استیضاح ربیعی

استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (چهارشنبه) با 129 رای موافق، 111 رای مخالف و 3 رای ممتنع رای آورد و ربیعی با وزارت رفاه خداحافظی کرد. اما جلسه استیضاح حواشی زیادی هم داشت.
تمام حاشیه های جلسه استیضاح ربیعی
استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (چهارشنبه) با 129 رای موافق، 111 رای مخالف و 3 رای ممتنع رای آورد و ربیعی با وزارت رفاه خداحافظی کرد. اما جلسه استیضاح حواشی زیادی هم داشت.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، پیش از آغاز رسمی استیضاح علی ربیعی ، عبدالحمید خدری در تذکری آیین نامه ای گفت که نباید اجازه برگزاری استیضاح داده شود چرا که طبق آیین نامه وزیر ابتدا باید در جلسه کمیسیون مربوطه درباره موارد استیضاح پاسخ می داد که این روند طی نشده اما علی لاریجانی رییس مجلس پاسخ داد که تنها راه منتفی شدن استیضاح پس گرفتن امضاها است. بنابراین با وجود وارد شدن مجلس به دستور کار استیضاح وزیر، چند نفر از استیضاح‌کنندگان حاضر به صحبت نشدند و رئیس مجلس به طور موقت برای تعیین تکلیف این موضوع اعلام تنفس کرد.
حسین مقصودی نماینده سبزوار به خطاب به رییس جمهوری گفت : مقصر امروز این واقعه و قصه پرغصه مجلس شما هستید و آنهایی که دیشب شام معاویه و یزید را خورند؛ آقای روحانی! شما اگر به فکر اتحاد و آشتی ملی بودید مشاهده کردید که سه بار این وزیر  استیضاح شد  اما شما او را نگه داشتید. شما اگر به فکر اتحاد و آشتی ملی بودید دیدید که سه بار وزیر استیضاح شد اما شما او را نگه داشتید در صحبتی که با آقای امیری معاون رئیس جمهور داشتم گفتم در مورد کرباسیان و ربیعی چیکار کنیم، وی در پاسخ گفت کرباسیان را نگه دارید و در مورد ربیعی خودتان تصمیم بگیرید تلویحا گفتند هزینه اش برعهده مجلس باشد.
سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه گفت: همچنین پس از اینکه به ربیعی نزدیک شدم، مشاهده کردم تعدادی از سینه چاک‌ها به وزیر قول دادند که شرایط را فراهم کرده اند تا برکنار نشود. در جلسات گذشته نیز مشاهده شده که برخی از نمایندگان پس از سخنرانی وزراء، آنها را در آغوش می گیرند. باید اذعان کرد که چنین رفتاری در شأن نمایندگان نیست زیرا وکیل الدوله نیستیم.
حسن سلیمانی نماینده کنگاور، صحنه و هرسین گفت: مدت‌هاست که در افکارعمومی و فضای مجازی از طرف افرادی در وزارتخانه و یا جاهای دیگری با حق صحبت، اعلام می‌شود که نمایندگان از آقای وزیر مطالباتی دارند و در اثر عدم انجام مطالبات نمایندگان موجبات استیضاح فراهم می‎شود. از آقای وزیر می‌خواهم اگر در آنچه که گفته است یا گفته شده اعتقاد دارند و صحیح می‌داند در جلسه اسم افرادی که از ایشان مطالبه داشتند بیان کند و اگر این اسامی را اعلام نکند به معنای اینکه چنین افراد و مطالباتی وجود ندارد.
پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در استیضاح قبلی از ربیعی به عنوان خدای لابی نام بردم، امروز استناد بنده این است که ایشان زمین و زمان را به تنگ آورده است که در وزارتخانه بماند، دیروز در سالن غذاخوری طیف های عظیمی از کارگری خاص حضور داشتند و تک تک با نمایندگان صحبت می کنند، چرا اجازه نمی دهید مجلس آزاد و بدون فشارها تصمیم بگیرد؟ مسیری را فراهم کردند که اصلا استیضاح مطرح و بیان نشود، ای کاش رئیس جمهور آقای ربیعی را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی می کردند، ایشان توان لابی گری دارد حتما مسئله برجام را با لابی گری حل می کرد.
پورابراهیمی همچنین خطاب به مسعود پزشکیان که مخالف استیضاح بود گفت : خانم زینب پزشکیان که مسئول فاینانس پتروشیمی جم هستند چه نسبتی با شما دارند؟ پزشکیان هم در پاسخ گفت: مباحث مطرح شده نشانه بی‌اخلاقی و عدم تعهد است؛ دختر من در پتروشیمی جم مشغول به کار است، مدرک تحصیلی او هم لیسانس نیست بلکه فوق لیسانس دانشگاه شریف است ضمن آنکه مسئولیتی در پتروشیمی جم ندارد بلکه پروژه‌ای را در آنجا در اختیار دارد و قبل از حضور آقایان مشغول به کار بوده است.  می‌خواهند بررسی کنیم که بچه‌ها و دار و دسته آنها بیشتر در سیستم مشغول به کار هستند یا فرزندان من؟!
ربیعی در دفاعیات خود خطاب به پورابراهیمی گفت: آقای پورابراهیمی شما آقای کهنوجی را می شناسید، رزومه ایشان دست من چیکار می کند، اگر ایشان از مدیران مس می شد مشکل شما با بنده اینچنین ادامه پیدا می کرد؟ آقای پورابراهیمی این نامه برای بنده نبوده و مربوط به اطلاعات نیروی انتظامی است. شما مشکلات بسیاری برای بنده در استان ها به وجود آورده و دائم شبکه ایجاد می کنید، دختر آقای پزشکیان قبل از وزارت بنده در پتروشیمی مشغول به فعالیت بود، فعالیت دختر آقای پزشکیان ارتباطی به بنده ندارد شما یک دختر مسلمان شاگرد اول را به بنده ارتباط می دهید.
ربیعی همچنین گفت: رئیس بهزیستی سبزوار یک زن برجسته است اما به من فشار می آورند که یا این فرد را بردار یا اینکه تو را استیضاح می کنیم. در اتاق من می گویند سالی 400، 500 میلیون تومان به حساب فرد موردنظر آن ها واریز شود.
 
کد مطلب: 91939
برچسب ها: ربیعی استیضاح
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


منوچهر دادجو
France
قرار است مثل دوران احمدی نژاد- مرتضوی، موسسات سود ده که پشتوانه بازنشستگان تامین اجتماعی است به چپاول برود درنتیجه باید از شر افراد ناباب و مزاحم خلاص میشدند. کسانی که از سرنوشت امثال نجفی که با ... درافتاد عبرت نگیرند، توسط نمایندگان! دلسوز استیضاح میشوند. آخر معنی ندارد وزیر مورد تائید صنف کارگران وزیر باشد!
بهرام
United Arab Emirates
خوش بحالشون بچه هاشون همه مشغول کارند نه دغده ی کار٬ نه دغدغه نداری و مالی.‌‌..آقای پزشکیان خیلی طلبکارانه گفتن: دختر من لیسانس... آقای پزشکیان جوری گفتن دخترم اونجا مسئولیتی نداره انگار اشتغال دخترشون کم اهمیته....آقای پزشکیان!!! هزاران دکترا در رشته های مختلف که خیلی سرتر و تحصیلکرده تر از از دختر شما هستند بیکار تو خونه هاشون بچه داری میکنند یه پا خانه دار شدند!!!! ارزوشون اینه یه کار حتی کم درامد گیرشون بیاد...شکرگزار نظام باشین که این شرایط کاری برای دخترتون مهیا شد.همچنین سپاسگزار باشید از دوستانتان که این لطف رو در حق تون کردن. حالا چه قبل ربیعی شاغل شده باشه چه دوره ربیعی...