۰
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳

حل مشکلات کشور با اصلاح بعد نظارتی مجلس

رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم تا زمانی که مجلس و بعد نظارتی آن به خوبی اصلاح و قوی نشود، مشکلات کشور بر طرف نخواهد شد.
رییس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم تا زمانی که مجلس و بعد نظارتی آن به خوبی اصلاح و قوی نشود، مشکلات کشور بر طرف نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، '‍محمدرضا صباغیان' روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان بافق یزد افزود: اگر شما اهالی رسانه دلتان برای شهر و کشور می سوزد روی موضوع قانون و عمل به آن قلم بزنید. 
وی تصریح کرد: شک ندارم رییس جمهور آمریکا به اندازه رییس جمهور ما برای کشورش وقت نمی گذارد اما مشکل اینجاست که ریل فعالیت در کشور ما دچار مشکل شده است. 

*** نقد خبرنگاران از تلاش برخی مسوولان، موثرتر است 
نماینده مردم شهرستان های بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد با بیان اینکه نوشته مندرج در رسانه ها از تلاش بسیاری از مسوولان تاثیر گذارتر است گفت: خبرنگار باید از حق قانونی خود استفاده کرده و انتقاد سازنده داشته باشد. 
وی هر روز را روز خبرنگار خواند و با اشاره به نقش این قشر در حوزه اطلاع رسانی اظهار داشت: انتقادات سازنده خبرنگاران، باعث توسعه و رونق این شهرستان خواهد شد. 
صباغیان از اینکه خبرنگاران دغدغه رفع مشکلات را دارند ابراز خرسندی کرد و افزود: به سهم خودم از نوشته های خبرنگاران خصوصا انتقادات سازنده، بیشترین بهره را برده ام. 

*** خبرنگاران، مطالب خود را هدفمند کنند 
نماینده حوزه انتخابیه مهریز، بر دادن سمت و سو به نوشته های اهالی قلم و خبرنگاران تاکید و بیان کرد: اصحاب رسانه، عهد ببندند از مسؤلان هیچ درخواستی نداشته باشند اما آنها را وادار به رعایت حرکت در چارچوب قانون کنند. 
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه گاهی برخی معاونین وزرا حتی به دستور وزیر خود هم توجهی نمی کنند از خبرنگاران خواست در نوشته های خود به این مشکلات هم بپردازند. 

*** برای اصلاح قانون مطبوعات، پیشنهادات خود را ارائه دهید 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اهالی قلم، مطالبه مردم را به سمت عمل به قانون سوق دهند تصریح کرد: برای اصلاح قانون مطبوعات، پیشنهادات خود را مکتوب ارایه دهید تا در مجلس مطرح شود. 
نماینده ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، حضور در جمع اهالی رسانه را مفید و ارزنده توصیف کرد و گفت: این آمادگی را دارم تمام طرح های فرهنگی را برای بررسی بیشتر به اهالی قلم و فرهنگ ارسال کنم تا قانون خوب در این حوزه تصویب شود. 
در پایان این نشست از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بافق با اهدای شاخه گل، تجلیل شد. 
حوزه انتخابیه مهریز یزد، مشتمل بر پنج مرکز شهرستان، 12 بخش و دهها دهستان است. 
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد. 
کد مطلب: 92313
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *