۰
جمعه ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵

نشست سران روز جمعه در ایران برگزار میشود

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که سران روسیه، ایران و ترکیه با محور سوریه روز جمعه هفته آینده در ایران دیدار می کنند.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که سران روسیه، ایران و ترکیه با محور سوریه روز جمعه هفته آینده در ایران دیدار می کنند.
به گزارش روز جمعه ایرنا، دمیتری پسکوف که 25 مردادماه خبر از برگزاری نشست سه جانبه سران روسیه، ایران و ترکیه در کشورمان داده بود امروز در جمع خبرنگاران تصریح کرد که سران تهران، مسکو و آنکارا هفتم ماه سپتامبر (روز جمعه هفته آینده) در تهران دیدار می کنند.
وی همانگونه که هفته پیش در جمع خبرنگاران گفته بود، یادآور شد که سران ترکیه و روسیه در حاشیه این اجلاس، دیدار دوجانبه ای با هم خواهند داشت.
تاس گزارش داده است که پیشتر ایران اعلام کرده بود که این نشست در تبریز برگزار خواهد شد.
پسکوف در خصوص محل دیدار سه جانبه نیز گفت: ایرانی ها به ما گفته اند که بار دیگر در تهران میزبان اجلاس سه جانبه هستند به همین دلیل برنامه این اجلاس در تهران تدارک دیده می شود.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در مورد دیدار ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در تهران نیز در پاسخ به این سوال که آنها در چه باره ای گفت وگو می کنند، گفت: مسائل مشخص و روابط دو جانبه مورد بحث قرار می گیرد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه جمعه گذشته در کنفرانس مطبوعاتی با همتای ترک خود در مسکو محور اصلی این دور از مذاکرات را بررسی وضعیت ادلب در شمال غربی سوریه عنوان کرد.
کد مطلب: 93083
برچسب ها: سوریه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *