۰
دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲

پارکینگی که نیاز به راننده ندارد

دو شرکت آلمانی مرسدس بنز و بوش با همکاری یکدیگر، پارکینگ هوشمندی را در شهر پکن چین ساخته‌اند که می‌تواند به صورت خودران و بدون نیاز به راننده، خودروهای افراد را پارک کند.
دو شرکت آلمانی مرسدس بنز و بوش با همکاری یکدیگر، پارکینگ هوشمندی را در شهر پکن چین ساخته‌اند که می‌تواند به صورت خودران و بدون نیاز به راننده، خودروهای افراد را پارک کند.
به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت Automotive World، سال گذشته که همکاری مرسدس بنز و بوش به منظور طراحی سیستم پارکینگ خودکار و خودران خودرو آغاز شد آزمایشات دقیق و فوق پیشرفته‌ای توسط این این دو غول تکنولوژی و خودروسازی آلمانی در شهر اشتوتگارت آلمان صورت گرفت تا در نهایت بتوانند به پروژه مشترک خود جامه عمل بپوشانند و با موفقیت در انجام آن سربلند بیرون بیایند.
حاصل این پروژه و همکاری مشترک ساخت پارکینگی در شهر پکن پایتخت چین بوده که به رانندگان و سرنشینان خودرو این امکان را می‌دهد تا بدون اتلاف وقت و سردرگمی در ورود به پارکینک‌های بزرگ چندطبقه و گشتن به دنبال جای پارک مناسب برای خودروی خود، از امکانات هوشمند پارکینگ دایملر  بهره‌مند شده و خودروی خود را به صورت خودران و خودکار پارک کنند.
در واقع پکن نخستین شهری خواهد بود که از پارکینگ هوشمند و خودران بدین شکل بهره مند شده است. دایملر – شرکت مادر مرسدس بنز – است که مجوز آزمایش فناوری خودروهای خودران را در جاده‌های چین کسب کرده است و بدین ترتیب به آزمایش چند مدل مجهز به فناوری خودران در چین و همچنین ساخت یک پارکینگ بدین منظور اقدام کرده است.
تمامی خدمات این پارکینگ هوشمند بدون نیاز به راننده، خدمه پارک و پارکبان انجام می‌پذیرد و راننده و صاحب خودروی مذکور قادر خواهد بود از طریق اپلیکیشن موردنظر نصب شده در گوشی هوشمند خود، محل دقیق و وضعیت خودروی پارک شده خود را ردیابی و کنترل کنند.
کد مطلب: 94124
برچسب ها: پارکینگ هوشمند
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *