۰
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹

انتظار اصلاح‌طلبان از روحانی

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برگزاری جلسات دولت با جریان‌های سیاسی می‌تواند منجر به تعامل بیشتر با دولت شود که نتیجه آن عملی شدن وعده‌های داده شده به مردم است.
یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برگزاری جلسات دولت با جریان‌های سیاسی می‌تواند منجر به تعامل بیشتر با دولت شود که نتیجه آن عملی شدن وعده‌های داده شده به مردم است.
به گزارش ایسنا، جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور با طیفی از اصلاح طلبان بیان کرد: انتظار اصلاح‌طلبان بیشتر از این جلسه است و گله مندی‌هایی از آقای روحانی و دولت ایشان وجود دارد. چرا که برای آنها علامت سوال است که چرا علی رغم اینکه آقای روحانی مورد حمایت اصلاح طلبان بوده است دولت ارتباط منظمی با این طیف ندارد.
وی در ادامه بیان کرد: انتظار این بود که این جلسه زودتر برگزار می‌شد ولی اکنون نیز باید آن را به فال نیک گرفت. دولت نباید به حامیانش بی توجه باشد و باید ارتباط منظم و منطقی را با همه طیف‌ها برقرار کند. جریان اصلاح طلب یک گفتمان دارد که آن حمایت از اصلاحات در راستای منافع مردم است.
نماینده ایلام در مجلس ادامه داد: ما اگر به سمتی برویم که آقای روحانی در تصمیم گیری‌هایش با این طیف مشورت کند و این طیف احساس کند که تصمیم ساز هستند قطعا در مواجهه با مشکلات از دولت حمایت بیشتری می‌کند.
میرزایی در پایان گفت: ادامه این جلسات می‌تواند منجر به تعامل بیشتر و بیان شدن خواسته‌های مردم و عملی شدن وعده‌های داده شده به مردم شود. دولت باید ارتباط بیشتری با جریان‌های سیاسی داشته باشد.

شریف: اصلاح‌طلبان از خود می‌پرسند که تا کی باید به حمایت از روحانی ادامه دهند
احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران (هدا) نیز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات حسن روحانی در دیدار با اصلاح‌طلبان مبنی بر انتقاد از عدم حمایت اصلاح‌طلبان از دولت اظهار داشت: اصلاح‌طلبان تمام سرمایه اجتماعی خود را در سال ۹۲ و ۹۶ پشت رأی‌آوری آقای روحانی قرار دادند. 
وی افزود: انتظار اصلاح‌طلبان از آقای روحانی و عملکرد دولت وی این بود که دولت با عملکرد مثبت خود بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را تقویت کند تا اصلاح‌طلبان بتوانند سرمایه اجتماعی خود را در ماراتن‌های دیگر بسیج کرده و سازماندهی کنند. اما چیزی که از این حمایت عاید اصلاح‌طلبان شده ریزش سرمایه اجتماعی است. 
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه دولت روحانی آن عملکردی که مورد انتظار اصلاح‌طلبان بوده را نداشته است، گفت: آقای روحانی مکانیزم‌های لازم برای اداره کشور آنگونه که مطلوب اصلاح‌طلبان بوده یا در اختیار و یا توانایی انجام آن را نداشته است.
به گفته شریف، اصلاح‌طلبان امروز از خود می‌پرسند که تا کی به حمایت از روحانی ادامه دهند و تا کی ناراضایتی زیرمجموعه‌های خود را تحمل کنند.
وی خاطرنشان کرد: حقیقت قضیه این است که پست‌های کلیدی دولت برخلاف آنچه تصور می‌شود در اختیار اصلاح‌طلبان نیست. حتی افراد اصلاح‌طلبی که به عنوان وزیر و استاندار در دولت حضور دارند خود را کارگزار دولت تدبیر و امید می‌دانند و اذعان دارند که دولت آقای روحانی دولت اصلاح‌طلبان نیست. بنابراین همه این مسائل دست به دست هم داده تا انتقادات از سوی بدنه اصلاح‌طلبی شکل بگیرد و سران اصلاحات نیز به دولت منعکس می‌کنند. 
دبیرکل حزب همبستگی دانش‌آموختگان ایران (هدا) در عین حال اضافه کرد:‌ البته ما از محدودیت‌های دولت در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی اطلاع داریم چرا که تمامی بنگاه‌های دولت در زیر چتر مالیاتی و مدیریت دولت قرار ندارد و مستقل عمل می‌کند و همین باعث می‌شود دولت نتواند تمام برنامه‌های خود را در عرصه اقتصادی اعمال کند.
شریف در پایان گفت: آقای روحانی احساس می‌کند که حمایت اصلاح‌طلبان از دولت وی کمتر شده اما آقای روحانی بداند اصلاح‌طلبان هزینه بیشتری تقبل و تحمل می‌کنند و هنوز هم حامی دولت وی تا ۱۴۰۰ هستند.
کد مطلب: 95267
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *