۰
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸

دایی: پرسپولیسی‌ها دعوا را شروع کردند

سرمربی سایپا در توضیح اتفاقات رخ داده بعد از بازی با پرسپولیس می‌گوید که او و تیمش شروع کننده دعوا نبودند. او همچنین برای پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کرد.
سرمربی سایپا در توضیح اتفاقات رخ داده بعد از بازی با پرسپولیس می‌گوید که او و تیمش شروع کننده دعوا نبودند. او همچنین برای پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کرد.
علی دایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و سایپا به صحبت پرداخت و عنوان کرد که او و بازیکنان تیمش شروع کننده دعوا نبودند. البته سرمربی سایپا بر این باور است که به عنوان کسی که به باشگاه نارنجی‌پوشان تعهد دارد تمام تلاشش را برای برد تیمش انجام دهد اما در همین حال ابراز امیدواری کرد که پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان به عنوان نماینده ایران موفق باشد. دایی گفت: "من اولین کسی خواهم بود که برای قهرمانی پرسپولیس در آسیا دعا می‌کند."
در ادامه گفت‌وگوی ایسنا با علی دایی را می‌خوانید:
* شب گذشته اتفاقاتی در ورزشگاه تختی رخ داد که کمتر در فوتبال دیده بودیم. این دعوا دقیقا از کجا شروع شد؟
ما دعوایی با حریف نکردیم. یک بر صفر عقب افتادیم اما خدا را شکر توانستیم بازی را مساوی کنیم. من طبق معمول زودتر از بازیکنانم به سمت رختکن می‌رفتم که دیدم سر و صدایی ایجاد شده است و فحاشی می‌کنند و داد می‌زنند. برگشتم و دیدم رادوشوویچ به سمت سلیمانی بازیکن گلزن ما حمله‌ور شده است. من هم برگشتم تا از بازیکن تیمم دفاع کنم. در این هنگام حراست آمد و جلوی ما را گرفتند. من هم گفتم شما چرا جلوی من را می‌گیرید بازیکن مرا دارند می‌زنند چرا باید جلوی مرا بگیرید؟ ما که بی رگ و بی‌بخار نیستیم اجازه بدهیم کسی بیاید بازیکن جوان تیممان را کتک بزند. بعد از آن اتفاق هم ماموران حراست همه چیز را جمع کردند و بازیکنان به رختکن رفتند. از آن صحنه همه فیلم می‌گرفتند و تصاویرش کاملا موجود است.
* شما برای دفاع از بازیکنتان وارد درگیری شدید؟
رادوشوویچ به سمت بازیکن ما حمله کرده بود و من هم برای دفاع از بازیکنم رفتم.
* آیا رادوشوویچ به شما هم حمله کرد؟
نه اصلا و ابدا به سمت من حمله نکرد. من به او گفتم به داخل رختکن تیمت برو او هم سرش را پایین انداخت و به رختکن رفت اما ماساژور حریف عربده می‌زد که حراست جلوی من را گرفت و نگذاشت جلو بروم.
پرونده شجاع خلیل‌زاده از روزی که بازی کرده است مشخص است. از روزی که بازی کرده با همه دعوا کرده است. او اگر جرات داشت می‌گفت چه الفاظی به کار برده است. بازیکن من آمده و گفته ایشان به او فحش مادر داده است. حالا که این حرف‌ها را می‌زند نمی‌دانم از کجا نشأت می‌گیرد.
* گویا درگیری‌ای هم با یک خبرنگار داشتید. موضوع آن چیست؟
درباره این خبرنگار متاسفم که چیزی نمی‌توانم بگویم.
* او مدعی شده که شما به صورتش سیلی زده‌اید؟
او دروغ می‌گوید. من کسی را نزده‌ام. اگر من کسی را زده باشم، یعنی  شدت ضربه من به اندازه پشه هم نیست که روی او تاثیر بگذارد؟
* یعنی شما حتی این خبرنگار را لمس هم نکردید؟
نه من چنین کاری نکردم. من یک سوال دارم؛ این خبرنگار در آن منطقه چه کار می‌کرد؟ مگر نباید در میکسدزون باشد؟ پس در آن منطقه چه کار می‌کرد؟ ایشان که می‌آید دخالت می‌کند آیا حراست آنجا بود؟ پلیس بود؟ وظیفه‌اش در آنجا چه بود؟ او چه کاره است که به من می‌گوید به رختکن بروم؟ او خلاف قانون همه این کارها را انجام داده است و من هم همه این مسائل را به طور قانونی پیگیری می‌کنم. آخر سر معلوم می‌کنم چه کسی حرف حق می‌زند. او چه مسئولیتی دارد که از طرف صداوسیما صحبت می‌کند؟ او مدیر صداوسیماست؟ معاون صداوسیماست و یا سیاست صداوسیما را ایشان تعیین می‌کنند؟ من از او شکایت می‌کنم تا حقیقت مشخص شود. ما در آن دعوا شروع‌کننده نبودیم و با کسی هم مشکلی نداشتیم. این دعواها را پرسپولیسی‌ها شروع کردند و فیلم آن به طور کامل پخش شده و همه دیده‌اند.
* بازیکنان پرسپولیس همچون شجاع خلیل‌زاده مدعی بودند که بازیکنان سایپا فحش‌های ناموسی می‌دادند. آیا این مسائل را تایید می‌کنید؟
پرونده شجاع خلیل‌زاده از روزی که بازی کرده است مشخص است. از روزی که بازی کرده با همه دعوا کرده است. او اگر جرات داشت می‌گفت چه الفاظی به کار برده است. بازیکن من آمده و گفته ایشان به او فحش مادر داده است. حالا که این حرف‌ها را می‌زند نمی‌دانم از کجا نشأت می‌گیرد.
* فکر نمی‌کنید بروز این اتفاقات باعث شده ناخواسته برای پرسپولیس حاشیه ایجاد شود.
چه حاشیه‌ای ایجاد شد؟ آیا ما شروع کرده‌ایم. اگر چیزی هم اتفاق افتاده متاسفانه شروع‌کننده دعوا خودشان بودند ما که شروع‌کننده نبودیم و با همه جان و دل آمده بودیم در این بازی نتیجه بگیریم. مگر پیروزی مقابل پرسپولیس گناه است؟ مگر محکم فوتبال بازی‌کردن جلوی پرسپولیس گناه است؟ ما وسیله دست آدم‌ها نیستیم که هر  کاری انجام بدهیم. من با هر تیمی که قرارداد دارم به آن تیم مدیونم چرا که می‌خواهم نانی که به سر سفره‌ام می‌برم حلال باشد و با تمام وجودم برای آن تیم کار می‌کنم. اگر این ناراحتی دارد که بحث دیگری است. اگر علی دایی تعویض می‌کند که تیمش نتیجه بگیرد مسائل دیگری است. من وظیفه خودم را انجام می‌دهم. همیشه گفته‌ام دوست دارم پرسپولیس به غیر از بازی‌هایی که مقابل تیم من دارد نتیجه بگیرد اما در بازی‌هایی که برابر تیم من است همیشه تلاش کردم برنده باشم چون در اینجا قرارداد دارم و نان این باشگاه را می‌خورم. من مثل خیلی‌ها نیستم که بیایم مصاحبه کنم اما در عوض کارهای دیگری انجام دهم و رفتارهای دیگری از خود نشان دهم. من تعهد و دین به آن تیمی که با آن کار می‌کنم دارم.
* بازیکنان پرسپولیس مدعی بودند خوشحالی بعد از گل سلیمانی، بازیکن شما آغازکننده دعوا بود؟
تیم ما بعد از گل خوشحالی کرده است. بعد از رسیدن به گل که نمی‌توانیم سینه‌زنی کنیم. وقتی شما گل می‌زنید سینه‌زنی می‌کنید؟ هر کسی گل می‌زند باید کتک بخورد؟ هرکسی گل بزند خوشحالی می‌کند و این ذات فوتبال است. اگر قرار باشد این مسائل وجود نداشته باشد که فوتبال معنا پیدا نمی‌کند. اگر اشتباه می‌کنم بگویید اشتباه می‌کنم.
* محمد دایی، مربی تیمتان در اواخر بازی اخراج شد و مدعی بود که داور بی‌دلیل او را اخراج کرده است. آیا شما دلیل اخراج او را می‌دانید؟
محمد دایی روی نیمکت نشسته بود و اصلا نمی‌توانست بالا بیاید تا اعتراض کند. اعتراض یک مساله‌ طبیعی است اما وقتی نیمه دوم شروع شد، تلویزیون بازی را پخش نمی‌کرد و در آن لحظه روی علی دشتی بازیکن ما خطای پنالتی صورت گرفت که داور اعلام نکرد. یک بار هم که علیرضا بیرانوند به صورت بازیکن من کوبید و داور باید پنالتی را اعلام می‌کرد یعنی دو پنالتی برای ما نگرفت و راحت از آن گذشتند.
* روی یک صحنه هم اعتراض داشتید که بیرانوند بیرون محوطه جریمه توپ را با دست مهار کرده است.
بله! همین طور است. او بیرون محوطه توپ را با دست مهار کرده ما نه شروع کننده دعوا بودیم و نه می‌خواستیم دعوایی شکل بگیرد. ما آمدیم مردانه فوتبال بازی کردیم.
* حواشی دیگری که مطرح شد این بود که برخی می‌گفتند شما به خاطر رابطه صمیمی که با کی‌روش دارید می‌خواهید تیم برانکو نتیجه نگیرد. آیا این مساله واقعا درست است؟
اصلا چنین مساله‌ای مطرح نیست. تیم ملی چه ربطی به پرسپولیس دارد؟ مگر تا الان از پرسپولیس حمایت نکرده‌ام؟ برای من فرقی نمی‌کند و همیشه شادی مردمم مهم بوده است. برای من شادی مردمی که با برد تیم ملی یا پرسپولیس خوشحال می‌شوند مهم است نه این‌که ایکس و ایگرگ مهم باشد. من نه چای آقای کی‌روش را خورده‌ام نه چای آقای برانکو را. من وظیفه دارم از تیم‌هایی که باعث خوشحالی مردم می‌شوند حمایت کنم. اگر این جرم است بروید در صفحات مجازی فحاشی کنید. مرد آن است که رو در رو بیاید و فحش دهد. بیایید ببینم چه کسی می‌تواند به من ناسزا بگوید؟ مرد آن است که بیاید و مقابلم فحش دهد. شما محل تمرین و محل کارم را می‌دانید و اگر مرد هستید یک نفرتان بیاید. اگر در صفحات مجازی بیایید و فحاشی کنید چه چیزی را حل می‌کند؟ علی دایی دیروز مظلوم‌ترین آدم صحنه بود و مجبور شده به خاطر این‌که بازیکنش کتک می‌خورد برگردد. این کجایش گناه است؟ من چه اشتباهی کرده‌ام؟
* پس الان از پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا حمایت می‌کنید؟
مطمئنا این کار را می‌کنم. امثال شجاع خلیل‌زاده یک روزی می‌روند همان طور که خود ما بودیم و رفتیم. پرسپولیس برای یک ملت و مردم است. مطمئن باشید در بازی‌هایی که با تیم من بازی نداشته باشند همیشه از آنها حمایت می‌کنم و خواست قلبی‌ام این بوده که پرسپولیس موفق باشد. الان هم یکی از افرادی که می‌نشیند و برای موفقیت پرسپولیس دعا می‌کند من هستم. تا بعد از مدت‌ها در آسیا در سطح باشگاهی مقامی کسب کند.
* در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا آیا با هواداران پرسپولیس صحبتی دارید؟
من نه صحبتی ندارم اما می‌خواهم به آنها بگویم وارد این جوها نشوند. اگر من گناهی کردم یکی از آقایان باشگاه پرسپولیس بیاید و بگوید که من گناه کردم. من وظیفه‌ام را کنار زمین انجام داده‌ام. هواداران باید بدانند من به دور از حواشی وظیفه‌ام را انجام داده‌ام و مطمئنا جزو کسانی هستم که دعا می‌کنم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا هم در ژاپن و هم در تهران موفق باشد. در این دعوا ما نقشی نداشتیم. تیم من بازی را به بازی کشیده است و این‌که در دقایق آخر به گل رسیدیم این حواشی را ایجاد کرد. وقتی شجاع خلیل‌زاده می‌گوید من سلیمانی را نمی‌شناسم به او باید بگویم این همان بازیکنی است که بالای سر شما توپ را به گل تبدیل کرد. این را فراموش نکنید. چرا درباره جوانی که تازه به فوتبال آمده و ما روی آن اینقدر زحمت کشیدیم و هر زمان که در زمین بوده زحمت کشیده اینگونه صحبت می‌کنید و از بالا نگاه می‌کنید؟
کد مطلب: 96595
برچسب ها: علی دایی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *