۰
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰

خوش‌رقصی دانمارکی‌ها در پروژه " ب "

محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در حساب توییتر خود با در کنار هم قرار دادن یک سری وقایع مرتبط با ایران از زمان‌بندی برنامه‌ریزی موساد برای نابودی برجام پرده برداشت که آخرین نمونه آن همکاری موساد در افشای «نقشه ایرانی‌ها برای ترور» در دانمارک بود.
محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در حساب توییتر خود با در کنار هم قرار دادن یک سری وقایع مرتبط با ایران از زمان‌بندی برنامه‌ریزی موساد برای نابودی برجام پرده برداشت که آخرین نمونه آن همکاری موساد در افشای «نقشه ایرانی‌ها برای ترور» در دانمارک بود.
به گزارش ایسنا، داستان از آنجا شروع شد که هفته گذشته فین بورج اندرسون،  رئیس سرویس امنیتی دانمارک ادعا کرد که به یک سازمان اطلاعاتی ایرانی برای دست داشتن در حمله به یک شخص دانمارکی مظنون است.
رئیس سرویس امنیتی دانمارک در کنفرانسی خبری با متهم کردن ایران به دست داشتن در طرح حمله به یک شخص دانمارکی ادعا کرد که این حمله علیه رهبر دانمارکی گروهک الاحوازیه انجام گرفته است.
«الاحوازیه» همان گروهک تروریستی است که مسئولیت حمله به غیر نظامیان در رژه 31 شهریور در اهواز را بر عهده گرفت.
اندرسون همچنین اعلام کرد که پلیس دانمارک در بیست و یکم اکتبر، یک شخص نروژی با اصالت ایرانی را دستگیر کرده است. پلیس نروژ نیز با پلیس دانمارک بر سر آن‌چه که"حمله ترتیب داده شده در خاک دانمارک" خوانده شده، در حال همکاری است.
در پی این خبر رسانه‌های غربی و صهیونیستی اقدام به انتشار گسترده آن کردند و در همین حال شبکه تلویزیون صهیونیستی آی۲۴ به نقل از منابع امنیتی در موساد ادعا کرد که نیروهای اطلاعاتی این کشور دانمارک را از «عملیات ایران» مطلع کرده بودند.
رژیم صهیونیستی سابقه طولانی در جعل پرونده علیه ایران دارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها توان و زمان زیادی برای راستی‌آزمایی آنها صرف کرده و گزارشات مکرر آژانس از صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران موید بی‌اعتبار بودن ادعاهای صهیونست‌هاست.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این اخبار مغرضانه منتشر شده در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی را قویا تکذیب کرد و آن را در  ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی خواند.
از آن طرف مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در اقدامی هماهنگ گفت که از دانمارک حمایت می‌کند. وی در پیام توییتری خود مدعی شد: به دولت دانمارک تبریک می‌گوییم که یک آدم‌کش از ایران را دستگیر کرده است. اروپا به مدت نزدیک به ۴۰ سال هدف حملات تروریستی بوده که ایران از آن حمایت مالی می‌کرده است. ما متحدان و شرکای خود را فرا می‌خوانیم تا با تهدیدات ایران برای صلح و امنیت مقابله کنند.
اما این عملیاتی که از  آن به عنوان اقدام تروریستی یاد می شود چیست؟ ماجرا از آن قرار است که گفته می‌شود یک نروژی که ادعا می‌شود ایرانی است اقدام به عکاسی از خانه فردی کرده و پس از بازگشت به نروژ توسط دولت متبوع خود بازداشت و تحویل دولت دانمارک داده شده است. این فرد نروژی هرگونه همکاری با ایران را رد کرده است.
این سوال مطرح است که اگر گروهی به یک مراسم رژه در دانمارک حمله می‌کرد و در آن غیرنظامیان کشته می‌شدند و این گروه مسئولیت حمله را هم رسما اعلام می‌کرد و در ایران اقامت می‌گزید تعامل دولت دانمارک با ایران به چه شکلی می‌بود؟
این که صرف عکاسی از یک خانه، به «حمله ترتیب داده شده در خاک دانمارک» تعبیر شود یک نیت خوانی است؛ چرا که این فرد پس از عکاسی حتی در دانمارک به اقامت خود ادامه نداده و به نروژ بازگشته است و نهایت می‌توان او را به نقض قانون حریم شخصی متهم کرد.
از سویی این سوال مطرح است که عضو الاحوازیه که مسئولیت حمله تروریستی به غیرنظامیان را بر عهده گرفته است چگونه در دانمارک مصونیت دارد؟ چگونه تیراندازی تروریست‌ها به غیرنظامیان در ایران نادیده گرفته می‌شود و عکاسی فردی از تروریستها اقدام تروریستی به شمار می‌رود؟ (استدلال برای توجیه این‌که دانمارک بی دلیل طرف را محکوم کرده ضعیف و شعاری است یعنی کافی نیست)
روز پنجشنبه حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در صفحه توییتر خود نوشت: «طرح «ب» آمریکا، اسرائیل، عربستان و منافقین کلید خورد.
بعد از شکست طرح «الف» (۷ آبان) کیس‌سازی برای همراه کردن اروپا با تحریم غیرقانونی آمریکا با بهانه تروریسم کلید خورد.
اعتراف موساد و تبریک زود هنگام پمپئو دم خروس را نشان داد.
خلاص کردن عربستان از فشار بین المللی قتل خاشقجی هدف دیگر این توطئه است؛ غافل از آنکه دست ایران پر است و موساد یک "کیس سوخته" را حراج کرده است.»
و روز شمار «ظریف» نیز در همان روز از وقایع برنامه‌ریزی‌شده موساد برای نابودی برجام پرده برداشت. وزیر امور خارجه در توییتی نوشت:
«یک سری تصادفات باور نکردنی؛ یا صرفاً ترتیبی از وقایع برنامه‌ریزی‌شده موساد برای نابودی برجام؟
/2018/
4/30: نتانیاهو مدعی کشف فایل هسته‌ای ایران توسط موساد؛
5/08: ترامپ از برجام خارج می‌شود.
6/03: رئیس‌جمهور روحانی سفر به سوئیس و اتریش را آغاز می‌کند؛
6/03: موساد در افشای «نقشه بمب‌گذاری ایرانی‌ها» در فرانسه همکاری می‌کند؛
9/26: ترامپ ریاست نمایش ضد ایرانی مخرب در شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده می‌گیرد؛
9/27: نتانیاهو ادعا می‌کند موساد سایت هسته‌ای ایران را کشف کرد.
10/29: اتحادیه اروپا طبق برنامه مکانیزم ویژه  (SVP)را اعلام می‌کند؛
10/29: موساد در افشای «نقشه ایرانی‌ها برای ترور» در دانمارک همکاری می‌کند«.
کد مطلب: 96822
برچسب ها: دانمارک
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *