۰
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶

91 عضو پ.ک.ک در ترکیه دستگیر شدند

رسانه های ترکیه اعلام کردند که 91 عضو حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در عملیات هماهنگ ماموران مبارزه با تروریسم در چهار شهر ترکیه دستگیر شدند.
رسانه های ترکیه اعلام کردند که 91 عضو حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در عملیات هماهنگ ماموران مبارزه با تروریسم در چهار شهر ترکیه دستگیر شدند.
به گزارش روز شنبه ایرنا، ماموران مبارزه با تروریسم ترکیه در راستای تشدید عملیات علیه پ.ک.ک، تعدادی از عوامل این گروه را در چهار شهر دستگیر کردند.
اخبار رسانه های ترکیه نشان می دهد، در این عملیات که از روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، 91 نفر از اعضای حزب پ.ک.ک در شهرهای دیاربکر، استانبول، وان و شانلی اورفا به اتهام عضویت در گروه های غیرقانونی و تروریستی دستگیر شده اند.
بنا بر اعلام ستاد کل ارتش ترکیه، 68 نفر از عوامل پ.ک.ک نیز در پی عملیات زمینی ـ هوایی نظامیان ترک طی هفته گذشته در مناطق داخلی کشور و نیز شمال عراق کشته شده اند.
حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد.
این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی معرفی شده است.
این تشکیلات از دو سال پیش علیه دولت مرکزی ترکیه اعلام جنگ تمام عیار کرده است.
دولت ترکیه از دو سال پیش عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و همچنین شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.
مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.
کد مطلب: 97560
برچسب ها: ترکیه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *