۰
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶

محبوبیت ماکرون کاهش یافت

نتایج نظرسنجی جدیدی که امروز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد محبوبیت رئیس‌جمهوری فرانسه به ۲۵ درصد سقوط کرده است.
نتایج نظرسنجی جدیدی که امروز یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد محبوبیت رئیس‌جمهوری فرانسه به ۲۵ درصد سقوط کرده است.
به گزارش ايسنا، نظرسنجی گروه تحقیقاتی ایفوپ (Ifop) برای لو ژورنال دو دیمانش یک روز پس از اعتراض سراسری "جلیقه زردها" در اعتراض به قیمت‌های بالای سوخت منتشر شد. به گفته تحلیلگران، این اعتراضات نشان‌دهنده نارضایتی گسترده از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه است.
نتایج این نظرسنجی نشان دهنده سقوط چهار درصدی محبوبیت ماکرون در ماه نوامبر نسبت به ماه ماقبل آن است و تنها چهار درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد ماکرون "کاملا راضی" و ۲۱ درصد "تقریبا راضی" بودند. ۳۴ درصد "تقریبا ناراضی" و ۳۹ درصد هم "بسیار ناراضی" بودند. این نظرسنجی بین ۹ تا ۱۷ نوامبر از ۱۹۵۷ تن انجام شد.
این نتایج بازتابی از شیوه دیرینه رای‌دهندگان فرانسوی است که اندکی پس از انتخاب روسای جمهور علیه آنها می‌شوند. این اتفاق برای اسلاف ماکرون شامل فرانسوا اولاند و نیکولا سارکوزی هم رخ داده بود. پایین‌ترین میزان محبوبیت ماکرون هنوز از ۲۰ درصد محبوبیت اولاند در مدت مشابه بالاتر است. محبوبیت سارکوزی ۴۴ درصد بود.
در تظاهرات سراسری جلیقه زردها حدود ۲۸۳ هزار تن در اعتراضاتی که هدفشان ماکرون است، شرکت کردند. او بانکدار سابق سرمایه‌گذار است که یک سری اصلاحات با هدف تقویت رشد اقتصادی انجام داده است. جنبش جلیقه زردها نسبت به سایر جنبش‌ها علیه ماکرون تعداد بیشتری را به خود جلب کرده است.
کد مطلب: 97590
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *