۰
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

ترامپ: سوریه مال خودتان، کار ما تمام شد

مسئولان آمریکایی جزئیات جدیدی از گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با اردوغان درباره سوریه در 14 دسامبر را فاش کرده‌اند.
مسئولان آمریکایی جزئیات جدیدی از گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با اردوغان درباره سوریه در 14 دسامبر را فاش کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سی ان ان، یک مقام دولت آمریکا گفت که رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در این مذاکره تلفنی درباره "همه مشکلاتی که به دلیل حضور آمریکا در عراق و سوریه به وجود آمده" گفت‌وگو کرده است.
این منبع اضافه کرد: ترامپ در پاسخ گفته است باشه،(سوریه) مال خودتان، کار ما تمام شده است. پس از این مذاکرات تلفنی ترامپ تصمیم خود را مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اعلام کرد.
یک منبع مطلع از این تماس تلفنی گفت، اردوغان در این تماس تلفنی به ترامپ اعلام کرده بود که آمریکا باید نیروهای خود از سوریه را خارج کند، زیرا داعش تقریبا در این کشور شکست خورده است.
وی ادامه داد: اردوغان این تعهد را داده است که مبارزه علیه داعش را ادامه داده واین گروه را شکست دهد.
همچنین یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد: اردوغان به ترامپ قول داده است که ترکیه کار داعش را یکسره خواهد کرد. اردوغان به رییس جمهور آمریکا گفته است" در واقع به عنوان دوست شما من در این باره قول می‌دهم.
بنا بر این گزارش، اردوغان گفته که ترامپ به او گفته است آیا شما می‌توانید داعش را از این ناحیه پاسخ‌سازی کنید؟ و او در پاسخ گفته است، "ما در گذشته این کار را کرده‌ایم و اکنون نیز با حمایت لجستیک از سوی شما می‌توانیم این کار را انجام دهیم." برهمین اساس آنها شروع به خروج از سوریه کردند.
وی ادامه داد: براساس مذاکرات انجام شده در این تماس تلفنی ما مقدمات برنامه‌ریزی پاک‌سازی عملیات داعش از سوریه را آغاز کردیم.
همچنین ترامپ بعد از این مذاکرات تلفنی در پیامی در توییتر نوشت: من مذاکرات سازنده و طولانی با پرزیدنت اردوغان داشتم. ما درباره داعش سرمایه‌ گذاری‌ها و همکاری‌های مشترک در سوریه و خروج هماهنگ‌شده نیروهای آمریکا از این ناحیه مذاکره کردیم. بعد از چندین سال آنها به خانه می‌آیند. همچنین ما درباره توسعه تجارت میان دو کشور مفصل گفت‌وگو کردیم.
کد مطلب: 99728
برچسب ها: دونالد ترامپ
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *