اخبار کوتاه

انتقام‌گیری عجیب خواستگار شکست‌خورده

پسر خواستگار پس از شنیدن جواب منفی از دختر مورد علاقه‌اش، سه مرد خشن را اجیر کرد تا با شکنجه دختر جوان را از خانه‌شان سرقت کنند. اوایل بهار امسال خانواده‌ای با حضور در پلیس تهران شکایت کردند سارقانی اموال خانه را سرقت کرده و دو دختر که در خانه بوده‌اند را شکنجه داده و هر دو را مصدوم کرده در بیمارستان بستری هستند. چند روز بعد از مرخص شدن مصدومان، ماموران از آنها تحقیق کردند.به گزارش رکنا، ابتدا دختر صاحبخانه گفت: خانواده‌ام آن شب مهمانی رفته بودند. من و دختر یکی از اقوام در خانه بودیم که صدای زنگ در بلند شد. مقابل در که رفتم، مرد غریبه و دو مرد همراهش که چاقو و کلت داشتند مرا تهدید کرده و به زور وارد خانه‌مان شدند. من و دختر مهمان التماس کردیم و خواستیم از خانه بیرون بروند که کتک‌مان زدند. طلاهایمان را سرقت کردند. دست و پاهایمان را با طناب بستند و شکنجه‌مان دادند.آنها با تخریب گاوصندوق پول، طلا، دلار و اموال قیمتی به ارزش دو میلیارد تومان را سرقت کردند. خانواده‌ام آخر شب که بازگشتند ما را بیهوش و زخمی یافتند و متوجه سرقت اموال شدند. این در حالی بود که دختر دیگر هم گفته‌های شاکی را تایید کرد.پلیس بعد از چند ماه تحقیقات، چند روز پیش متوجه شدند در فضای مجازی بخشی از اموال سرقت شده از خانه شاکی برای فروش آگهی شده که دو مرد را در این ارتباط دستگیر کردند. آنها ابتدا مدعی شدند اموال متعلق به خودشان بوده اما در ادامه تحقیقات اعتراف کردند که اموال سرقتی است.یکی از سارقان مدعی شد: من و دو همدستم که یکی از آنها متواری است، دزدان حرفه‌ای خانه هستیم. تازه از زندان آزاد شده بودیم که مردی نزدمان آمد و ما را برای این سرقت خشن اجیرکرد و با دستور او به زور وارد خانه شاکی شدیم. دختران را شکنجه داده و مصدوم کردیم و اموال با‌ارزش را هم سرقت کردیم.در ادامه سارق سوم هم بازداشت و به همدستی اعتراف کرد. در جریان تحقیقات شهاب، مردی که سارقان شکنجه‌گر را اجیر کرده هم بازداشت و در تحقیقات گفت: با پسری دوست بودم و در جریان رفت و آمد به خانه‌شان دلباخته خواهرش شدم. اما وقتی به خواستگاری آن دختر رفتم، جواب رد شنیدم.از او کینه به دل گرفتم و در‌صدد انتقام بودم تا بلایی سرش بیاورم. با اجیر کردن متهمان آنها را برای شکنجه آن دختر و سرقت اموال خانه‌شان اجیر کردم. بخشی از اموال دزدی را خودم برداشتم و بخشی را بابت دستمزد به سارقان اجاره‌ای دادم.برای متهمان قرار قانونی صادر شد و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

بازداشت چاقوکش خیابان منوچهری

رئیس پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری شروری خبر داد که پس از شرارت و ضرب و جرح یکی از شهروندان در حوالی خیابان منوچهری متواری شده بود. سرهنگ «صادق قره باقری» در تشریح جزئیات این خبر گفت: در اوایل ماه جاری خبری در خصوص درگیری یکی از افراد شرور سابقه‌دار با یکی از شهروندان که منجرب به ورود جراحت از ناحیه گردن وی شده بود، دریافت کردیم. به گزارش رکنا، وی افزود: با توجه به فوریت خبر بلافاصله ماموران به آدرس اعلامی در حوالی شهرک گلستان اعزام که مشخص شد این فرد شرور طی یک اختلاف حساب شخصی با عربده کشی و ایجاد رعب و وحشت به یکی از شهروندان حمله ور شده و با سلاح سرد از ناحیه سر و گردن به وی آسیب رسانده و بلا فاصله از محل متواری و فرد مجروح نیز به بیمارستان انتقال یافته است.رئیس پایگاه دوم پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران با بیان اینکه متهم از افراد سابقه دار بود و دارای چندین فقره شرارت و درگیری می‌باشد، گفت: متهم پس از شرارت زندگی مخفیانه خود را آغاز کرده بود، مخفیگاهش در پاساژی در حوالی خیابان منوچهری شناسایی و با تیز هوشی ماموران این پایگاه عصر روز گذشته وی در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس امنیت عمومی پایتخت منتقل شد.

بازداشت به جرم اختلاس در شورای شهر

نیروی انتظامی سه عضو شواری یک روستا در هرمزگان را به اتهام اختلاس دستگیر کرد.فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان پس از اطلاع از تخلف اعضای شورای اسلامی یکی از روستا‌های استان تحقیقات را آغاز کردند.به گزارش رکنا، سردار غلامرضا جعفری افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد این افراد با شیوه و شگرد ثبت شرکت‌های عمرانی و واگذاری طرح‌ها طراحی شده به این شرکت‌ها بدون انعقاد قرارداد، اختلاس می‌کردند.به گفته سردار جعفری، وجوه مورد نظر به حساب شرکت‌های طرف قرارداد واریز نشده بود و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد این افراد با مسئولیت‌های رئیس شورا، ناظر فنی و کارمند دهیاری در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ اقدام به عقد قرارداد‌های صوری و جعلی در طرح‌های عمرانی روستا کرده‌اند.وی با بیان اینکه این ۳ متهم با هماهنگی قضائی دستگیر شدند، گفت: متهمان در مجموع ۲۵ میلیارد ریال وجه از حساب روستا را به نفع خود جا به جا کرده بودند و برای متهمان به اتهام اختلاس قرار مناسب صادر شد و تحقیقات کماکان برای بررسی بیشتر زیر نظر مقام قضائی ادامه دارد.

بازداشت باند مافیایی فروش داروهای بیمارستانی

۳۰ نفر به جرم خروج داروهای کرونایی از بیمارستان بازداشت شدند.معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌ کل کشور از بازداشت ۳۰ نفر به جرم خروج داروهای کرونایی از بیمارستان خبر داد و گفت: این افراد متخلف داروها را با ۲۰برابر قیمت در بازار به فروش می‌رساندند.حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب‌انصاری به تشریح اقدامات انجام شده سازمان بازرسی در مقابله با ویروس کرونا در کشور پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری، قرارگاه نظارتی تشکیل و هدفمان بیشتر حمایت از دستگاه‌های مجری به ویژه وزارت بهداشت و درمان و مراکز درمانی آغاز کردیم.به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه رویکرد نظارتی سازمان بازرسی تأمین اقلام بهداشتی و ترغیب مجموعه‌های متولی به کمک اقلام سلامت‌محور است، گفت: از همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا، مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی از سوی بانک مرکزی مرتفع، نظارت‌ها بیشتر، شبکه‌های استانی فعال، غسل اموات انجام و برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، با ستاد مدیریت کرونا ارتباط مستقیم برقرار و تاکنون اقدامات مختلفی انجام داده‌ایم.معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌ کل کشور در پاسخ به سؤال که آیا این سازمان در رابطه با چرایی کمبود داروهای کرونایی و سرم در داروخانه‌ها ورود کرده است یا خیر، تصریح کرد: بله، علت این وضعیت ایجاد شده نیز مربوط به تعمیر خط تولید یکی از کارخانه‌ها در تبریز بود که بلافاصله مجوزهایی برای واردات سرم صادر و مشکل رفع و خط تولید نیز بنا به الزام کردن سازمان غذا و دارو به عنوان متولی این حوزه، فعالیت خود را ادامه داد.وی از برگزاری جلسات مختلف سازمان بازرسی با وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت و مسئولان امر برای تسهیل و تسریع در واردات واکسن از کشورهایی که آمادگی تأمین واکسن را دارند، خبر داد و افزود: حتی از افراد و مؤسسات خصوصی که توانایی واردکردن سرم به کشور را داشتند، حمایت کرده‌ایم.عرب‌انصاری از تشکیل پرونده‌های تخلف کرونایی در کشور خبر داد و بیان کرد: در بخش‌هایی مربوط به توزیع و ناهماهنگی در تزریق واکسن تذکراتی داده شده است.معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی بازرسی‌کل کشور از تشکیل پرونده تخلفات برای عاملان خروج دارو از بیمارستان‌ها در سازمان بازرسی خبر داد و اعلام کرد: این افراد متخلف دارو را از بیمارستا‌ن‌ها خراج و با 20برابر قیمت در بازار به فروش می‌رساندند که در این رابطه 30 نفر شناسایی، بازداشت و به دادستانی معرفی و برخوردهایی لازم صورت گرفت.

جانباختن یک نفر در تصادف کامیون و پراید

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جانباختن یک تن در پی وقوع تصادف بین خودروی پراید و کامیون خبر داد.سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: ساعت ٣:١۴ دقیقه بامداد دیروز زمانی که ایستگاه ٣٣ آتش نشانی در حال بازگشت از یک محل آتش سوزی در جاده قدیم کرج بود، متوجه یک‌مورد حادثه تصادف در مسیر شرق به غرب بزرگراه فتح، پل شیر پاستوریزه شد. وی ادامه داد: یک دستگاه کامیون که بار رنگ حمل می کرده در حاشیه بزرگراه متوقف بوده که یک دستگاه خودرو سواری پراید به شدت با قسمت عقب کامیون برخورد می کند طوری که نیمی از خودرو زیر کامیون قرار می گیرد. یک نفر داخل خودروی پراید محبوس بوده و راننده کامیون هم که روی بار کامیون در حال استراحت بوده به پایین پرتاب می شود اما آسیب چندانی به او وارد نشده بود.سخنگوی آتش نشانی تهران گفت: در ابتدا با احتیاط خودروها از یکدیگر جدا شدند و راننده که تنها فرد داخل خودرو پراید بود را از آن شرایط خارج کردند. متاسفانه مشخص شد راننده پراید به علت شدت جراحات وارده شده جان خود را از دست داده است.