اخبار کوتاه

اعلام اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی
فوتبال ساحلی

اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی با حضور ۲۹ بازیکن در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش فدراسیون فوتبال، اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی از ۶ تا ۱۲ مهرماه در مجموعه ورزشی آزادی (هتل المپیک) برگزار می‌شود.
اسامی بازیکنان دعوت شده به این شرح است:
مسلم مسیگر، مصطفی کیانی، محمد معصومی‌زاده، نصراله شهمرادی، احسان درا، محمدجواد خسروی (پارس جنوبی بوشهر)
محمد احمدزاده، حسن عبدالهی، آیدین تشنه کام، رضا عباسی (شاهین خزر رودسر)
حمید بهزادپور، مصطفی دهقانی، محمدعلی مختاری، عباس رضایی، مهدی شیرمحمدی، علی میرشکاری، هادی فرهمند، سیدمهدی میرجلیلی، رضا امیری زاده (گلساپوش یزد)
سیدپیمان حسینی، امیرحسین اکبری (شهرداری بندرعباس)
محمد مرادی (شهریار ساری)
علی درویش متولی، اسحاق مطهری نژاد (شهرداری سمنان)
محمدعلی نظرزاده، سعید پیرامون (فرش حداد اصفهان)
سجاد عباسی، موحد محمدپور (ایفا اردکان)
محمدامین صیادی (پاس گناوه)
این افراد باید صبح روز سه‌شنبه ششم مهرماه خود را به منصور بیک‌وردی، مدیر تیم معرفی کنند.

حمایت AFC از برگزاری جام جهانی
هر دو سال یک بار

کنفدراسیون فوتبال آسیا با صدور بیانیه ای به جمع حامیان برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار اضافه شد.
به نقل از تلگراف، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد از برنامه فیفا برای انجام یک مطالعه امکان سنجی برای برگزاری جام جهانی هر دو سال به جای هر چهار سال استقبال می‌کند. در ابتدا فدراسیون فوتبال عربستان به فیفا پیشنهاد داد که جام جهانی فوتبال مردان و زنان به جای هر چهار سال یک بار هر دو سال یک بار برگزار شود که با موافقت کنفدراسیون آمریکای مرکزی و آسیا روبرو شده اما یوفا و آمریکای جنوبی مخالفت خود را اعلام کردند. در ماه مه کنگره فیفا به انجام یک مطالعه امکان سنجی در مورد برگزاری جام جهانی و جام جهانی زنان هر دو سال رای داد. منابع آگاه به رویترز گفته‌اند که پیشنهادات برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار با مخالفت یوفا و باشگاه‌های مطرح اروپایی مواجه می‌شود.

راهیابی نفرات برتر به اردوی تیم ملی کاراته

نفرات برتر اوزان ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ پس از برگزاری مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی کاراته مشخص شدند. راهیابی نفرات برتر به اردوی تیم ملی کاراتهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پس از برگزاری مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی در دو مرحله رفت و برگشت اوزان ۷۵-، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم، نفرات برتر این اوزان مشخص و وارد مرحله بعدی اردوی تیم ملی کاراته شدند.
نفرات راه یافته به مرحله بعدی اردوی تیم ملی به این شرح است:
وزن ۷۵- کیلوگرم: ۱. علی اصغر آسیابری با ۸ امتیاز۲. الیاس محمد زاده با ۶ امتیاز
وزن ۸۴- کیلوگرم: ۱. مهدی خدابخشی با ۱۰ امتیاز۲. کیوان بابان با ۸ امتیاز
وزن ۸۴+ کیلوگرم: ۱. صالح اباذری با ۸ امتیاز
در وزن ۸۴+ کیلوگرم مهدی عاشوری با ۷ امتیاز برای ارزیابی در ترکیب کومیته تیمی به اردوی تیم ملی دعوت شد.

حمله افراد ناشناس با چوب و قمه
به المپین اسکی ایران

المپین اسکی ایران می‌گوید که چند روز پیش در محله دربندسر مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است
بر اساس اعلام المپین ایرانی، چند روز پیش تعدادی افراد ناشناس در محله دربندسر به محمدکیادربندسری حمله کرده‌اند. او دلیل این اتفاق را نمی‌داند، ولی تاکید دارد که موضوع را با مستندات کافی از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.
کیادربندسری در مورد این ماجرا به ایسنا گفت: چند روز قبل یک شماره ناشناس به من زنگ زد، خود را مامور پست معرفی کرد و گفت یک نامه دارم. یک آدرس به او دادم که با دوستانم آنجا منتظر ماندیم تا نامه را بگیرم و بعد از آن هم برویم والیبال بازی کنیم، اما بعد از ۱۰ دقیقه نیسانی با سرعت به سمت‌مان آمد و به یکی از دوستانم زد.
غافلگیر شده بودیم و بدون اینکه فرصت کاری داشته باشیم، تعدادی با چوب و قمه از نیسان پایین آمدند و به ما حمله کردند.
او افزود: دو نفر از دوستانم با قمه جراحت شدیدی دیدند و دست و آرنج‌شان شکست. از طرفی با قمه به سر یکی از دوستانم زدند که خوشبختانه دچار مصدومیت شدید نشد اما جراحت یکی از دوستانم بیشتر بود چون چند نفری سرش ریختند و با چوب و قمه او را زدند. من هم دچار کوفتگی شده‌ام.
کیادربندسری در مورد روند رسیدگی قضایی این اتفاق، گفت: این ماجرا عصر دوشنبه هفته گذشته افتاد که همان شب به کلانتری رفتیم و شکایت کردیم. فیلم و فایل صوتی‌ و تمام مدارک را به کلانتری دادیم. دو روزی هم درگیر پزشک قانونی بودیم و همان هفته پرونده را تکمیل کردیم. کلانتری فعلا پیگیر این مساله است و امیدوارم زودتر رسیدگی شود.

رژیم غذایی رونالدو منچستری‌ها را مبهوت کرد

رژیم غذایی فوق ستاره منچستر یونایتد همبازی‌هایش را مات و مبهوت کرد.
به نقل از رادیو«TalkSport» انگلیس، بازیکنان منچستر یونایتد از رژیم غذایی کریستیانو رونالدو ابرستاره پرتغالی و تازه وارد تیم مات و مبهوت شدند.
گرانت دروازه بان سوم منچستر یونایتد در این زمینه، گفت: وقتی ما جمعه گذشته سر میز بودیم، انواع غذاها و تنقلات وجود داشت، ولی وقتی توجه کردم رونالدو هیچ کدام از آنها را نخورد. وقتی بازیکنی در سن 36 سالگی این فرم بدنی را دارد باید چنین رژیمی هم داشته باشد. ما از سبک غذایی رونالدو مات و مبهوت شدیم.»