محمدی خجسته:

فرصت فروش آثار هنرهای سنتی در سطحی مشابه حراج‌های هنرهای تجسمی فراهم شود

مهدیه محمدی خجسته، هنرمند عرصه طراحی لباس و دوخت‌های سنتی می‌گوید همانطور که در حوزه هنرهای تسجمی حراج‌هایی برگزار و آثار هنرمندان با قیمت‌های چشمگیر در سطوح داخلی و بین‌المللی فروخته می‌شود، فرصتی مشابه هم باید برای آثار سوز‌ن‌دوزی و دوخ‌های سنتی ایرانی فراهم شود.
مهدیه محمدی خجسته دارای مدرک سوزن‌دوزی درجه یک و فعال حوزه طراحی لباس و دوخت‌های سنتی، درباره روند فعالیت‌های خود و شرایط حاکم بر این عرصه به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در دانشگاه طراحی و دوخت خواندم و از اواخر دهه 70 به تدریس در آموزش و پرورش و از کمی پیش‌تر در دانشگاه علمی کاربردی مشغول هستم. محمدی خجسته در ادامه تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایم، حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهایی بوده است که به ویژه در زمینه هنرهای سنتی برپا شده و همواره تلاش کردم با ایده‌های نو پا به این عرصه گذارم چرا که معتقد هستم آنچه امروز موجب هر چه بهتر دیده شدن این هنرها می‌شود، همین خلاقیت‌ها و سوق دادن آثار به سمت کاربردی بودن است.
این هنرمند عرصه سوزن‌دوزی اذعان داشت: البته یکی از نکات مهم انگیزشی در این عرصه، به ارمغان آوردن حس آرامش برای هنرمند عرصه سوزن دوزی است هرچند که این مهم شاخصه تمامی عرصه‌های هنری است.