خبر

تاکید ترامپ بر کاندیداتوری در انتخابات2024
«دونالد ترامپ» با اشاره به برنامه خود برای نامزدی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ گفت: در حال رسیدن به نقطه ای هستیم که هیچ چاره ای جز نامزدی دوباره من برای ریاست جمهوری آمریکا نخواهد بود.
رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که فکر نمی‌کنم چاره ای داشته باشیم. آنچه اتفاق می‌افتد شرم آور است.
وی در ارتباط با خروج آمریکا از افغانستان گفت: اقدام دولت جو بایدن در خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بزرگ ترین شرمساری در تاریخ آمریکا است.
جریمه سنگین گوگل در کره‌جنوبی
نهاد ضد انحصار کره جنوبی شرکت گوگل را به پرداخت ۲۰۷ میلیارد وون معادل ۱۷۶.۶۴ میلیون دلار به دلیل مسدود کردن استفاده از نسخه های اعمال تغییرات سیستم عامل اندروید، جریمه کرد.
به گزارش خبرگزاری « رویترز »، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی ( KFTC) امروز اعلام کرد که در بررسی های خود در مورد گوگل به این نتیجه رسیده که شرکت یادشده مانع از جذب مشتری از طریق سیستم عامل اندروید توسط سازندگان محلی گوشی های هوشمند در کره جنوبی شده است. یعنی گوگل از موقعیت مسلط خود در بازار برای محدود کردن رقابت در بازار سیستم عامل اندروید سوأ استفاده کرده است.
هشدار هیلاری درباره تندروهای آمریکایی
هیلاری کلینتون در حالی حمله اوایل سال جاری به ساختمان کنگره آمریکا را یک «حمله تروریستی» خواند که گفت این مسئله نشان می‌دهد آمریکا با یک تهدید جدید داخلی روبرو است.
به گزارش روزنامه گاردین، این نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی رویدادی مجازی تصریح کرد: آمریکا با یک نبرد واقعی برای دموکراسی در برابر راست های افراطی در این کشور مواجه است.
وی گفت: ما همچنان با یک نبرد واقعی برای دموکراسی مان در برابر عوامل حامی‌دونالد ترامپ در جبهه راست‌ها افراطی
قرار داریم.