هزاران فرصت شغلی انگلیس در معرض خطر مقررات سفر کرونا

صنعت هوانوردی در انگلیس از وزیران این کشور خواسته سامانه های مجوز تردد در دوران کووید-۱۹ و تست پی سی آر را لغو کند زیرا آمار سفر آنها نشان داده که این مقررات، تاثیرات مخربی بر پروازهای بین المللی و رزرو پروازها در دوران اوج سفر داشته است.
بر اساس آمار انجمن سفر در انگلیس رزرو پروازها برای ایام تعطیلات در تابستان امسال به نسبت سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۳ درصد کاهش داشته است. این در حالیست که به رغم برنامه واکسیناسیون در انگلیس، شرکت های مسافرتی افزایشی در رزرو پروازها به نسبت تابستان گذشته گزارش نکرده اند.
انجمن سفر در انگلیس نوشت که هزاران فرصت شغلی در این کشور در معرض خطر قرار داد و از هر ۱۰ شرکت انگلیسی، هفت شرکت قصد دارند بعد از تعطیلات نیروهای خود را تعدیل کنند. گروه فرودگاهی هیترو و منچستر که هر دو کاهش شدید در تردد هوایی در فصل تابستان را گزارش داده اند به درخواست ها برای آسان تر کردن مقررات سفرهای بین المللی ملحق شده اند. فرودگاه لندن شلوغ ترین فرودگاه در اروپا بوده است اما اکنون و بعد از این که این فرودگاه از افت ۷۱ درصدی پروازهایش در ماه آگوست در مقایسه با قبل از همه گیری خبر داد، این فرودگاه از نظر ترافیک هوایی در رتبه دهم قرار گرفته است.
ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس گفته قصد دارد هر چه زودتر تست پی سی آر در روز دوم ورود به انگلیس را برای مسافرانی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، لغو کند.