مرگ یکی از شاهدان پرونده فساد نتانیاهو

یکی از شاهدان پرونده فساد نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی روزدوشنبه به همراه همسرش در حادثه سقوط هواپیما در یونان کشته شدند.
به گزارش روسیا الیوم ، «حاییم گیرون» یکی از شاهدان پرونده فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی بر اثر حادثه مشکوک سقوط هواپیما، در یونان کشته شد.
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که گیرون و همسرش در حادثه سقوط هواپیمای شخصی حین پرواز به سمت یونان در نزدیکی جزیره «ساموس» کشته شدند.
به گفته رسانه‌های صهیونیستی، گیرون معاون سابق وزیر ارتباطات رژیم اشغالگر قدس و از شاهدان پرونده‌های فساد نتانیاهو بود. جلسه محاکمه نخست وزیر سابق این رژیم از دیروز و پس از سه ماه تاخیر، مجددا از سرگرفته شد.
نتانیاهو با اتهام‌های مربوط به پرونده معروف به ۴۰۰۰ مواجه است که شامل اتهام‌های رشوه و کلاه برداری می‌شود.
نتانیاهو بارها از حضور در جلسات محاکمه فرار کرده است و هر بار به بهانه شیوع «ویروس کرونا» و عدم امکان حضور در دادگاه به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، از حضور در دادگاه خودداری کرده است. نتانیاهو در سه پرونده فساد مالی به پرداخت رشوه، کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتماد عمومی‌متهم است.
دو سال گذشته دادستان رژیم صهیونیستی رسماً علیه نتانیاهو اعلام جرم و او را به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی‌متهم کرده است. این نخستین بار است که علیه یک نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی اعلام جرم می‌شود.