علیرضا دبیر در مراسم قرعه کشی لیگ برتر کشتی:

لیگ محل مناسبی برای درآمد کشتی‌گیران است

مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور، از ساعت 14 امروز در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: خدا را شکر از زمانی که من آمده ام سومین سالی است که لیگ کشتی را قرعه کشی می‌کنیم.
وی ادامه داد: تیم‌هایی که پول ندادند کنار بکشند و لیگ باید محل درآمدی برای کشتی گیران باشد و اگر قرار باشد تیم‌ها در رسانه‌ها دیده شوند، باید برای آن هزینه کنند. دبیر تصریح کرد: اگر کشتی گیری برایتان کشتی نگرفت پولش را ندهید، اما اگر کشتی گرفت باید پولش را بدهید و رعایت مسائل اخلاقی را داشته باشید و حقشان را بدهید.
رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: لیگ محل مناسبی برای کسب درآمد کشتی‌گیران است. تیمی که 3 یا 4 میلیارد هزینه می‌کند مطمئنا سرگروه می‌شود، نه تیمی که 200 میلیون هزینه کرده است.
وی گفت: یادمان نرود اگر لیگ سال قبل را راه نمی‌انداختیم، نمی‌توانستیم به افتخاراتی که امسال در المپیک کسب کردیم برسیم و یادمان باشد که حتما در لیگ داوری و اشتباه وجود دارد اما از شما می‌خواهم که گذشت کنید تا کشتی خراب نشود.
دبیر تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری برای کشتی آزاد و فرنگی ما در فاصله چند روز پیام می‌دهد یعنی اتفاق بزرگی افتاده است و ما همه باید تلاش کنیم که کشتی را بالا بیاوریم. وی با تقدیر از صدا و سیما گفت: رسانه ملی کنداکتور خود را برای ما 10 روز خالی گذاشت و این یک حرکت بسیار خوب بود و ما باید همیشه صدا و سیما را همراه خود داشته باشیم. دبیر اظهار داشت: نگاه ما المپیک پاریس است و گول این مسابقات جهانی را نخوریم و لیگ را باید طوری برنامه ریزی که بعد از مسابقات المپیکو جهانی اهمیت کافی داشته باشد. رئیس فدارسیون کشتی خاطرنشان کرد: از کشتی گیرها و تیمها خواهش می‌کنم با هم صادق باشند. تعهدات را با هم مکتوب کنید تا به مشکل بر نخوریم. لیگ‌ها تا امسال خیلی خوب برگزار شده است با نصیرزاده شرط گذاشتیم که امسال هم همینطور پای کار بایستد چون این لیگ آبروی کشتی است. تیمی که در کشتی به دنبال پول باشد به هیچ چیز نمی‌رسد و در کشتی بایدعاشق آن باشید. عبدالمهدی نصیرزاده رئیس سازمان لیگ نیز گفت: سال پیش لیگ را در شرایط سخت و با رعایت پروتکل‌ها برگزار کردیم و خدا را شکر که برای کشتی گیران اتفاقی نیافتاد اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزینه‌ها را تا 4 میلیارد افزایش داد.
وی ادامه داد: امسال استقبال خوبی از لیگ شده اما ناراحتیم چرا تیم ایران مال شرکت نکرده اما از طرفی خوشحالیم که حامیان مالی زیادی شرکت کرده‌اند.
نصیرزاده گفت: در صدد هستیم مسابقات در 4 گروه برگزار شود و دور رفت مسابقات در تهران برگزار و دور برگشت در شهرهایی که میزبان شوند برگزار شود. تیم‌های برتر به ترتیب اولویت به مسابقات باشگاه‌های جهان و مسابقات باشگاه‌های آسیا اعزام خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: لیگ دسته اول را برگزار خواهیم کرد چون به دنبال چرخه توسعه و شکوفایی کشتی در کشور هستیم و این لیگ برای استانهای کم برخوردار بسیار مفید خواهد بود. ضمن اینکه به دنبال برگزاری لیگ پایه که به شناسای و شکوفایی کشتی گیران مستعد کمک خواهد کرد نیز هستیم. که انشاء اله این اقدامات پس از برگزاری رقابت‌های لیگ برتر خواهد بود.
قرعه کشی مسابقات برگزار شد،حضور 14 تیم
در چهار گروه 4 تیمی
مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور بعد از ظهر امروز در محل دانشگده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزراش روابط عمومی فدراسیون کشتی، این مسابقات با حضور 14 تیم در چهار گروه 4 تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد.
گروه الف: سهند ارس – آکادمی کشتی نادری خادم- هیئت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران – ستارگان ساری- خراسان جنوبی- مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی- شهید صدرزاده- فرم دمای اراک- جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل – پاس ناجا- آلومینیوم حکمتی
مقرر شد این مسابقات از اواخر مهرماه آغاز شود که برنامه آن متعاقبا اعلام می‌شود.
حسن یزدانی برای چهار سال عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی شد
حسن یزدانی قهرمان گرانقدر کشتی آزاد کشورمان با رأی کشتی گیران حاضر در رقابت‌های جهانی نروژ به مدت 4 سال به عضویت کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی درآمد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، انتخابات کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی در جریان رقابت‌های جهانی در شهر اسلو کشور نروژ برگزار شد.
فدراسیون کشتی حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلا و نقره المپیک و طلا، نقره و برنز جهان را بعنوان نماینده کشورمان در این انتخابات معرفی کرد که این کشتی گیر پرافتخار و گرانقدر کشورمان با رأی کشتی گیران حاضر در رقابت‌های جهانی نروژ برای چهار سال بعنوان عضو جدید این کمیسیون انتخاب شد. تاماس لورینچ از مجارستان در کشتی فرنگی، یویی سوساکی از ژاپن در کشتی زنان، آرسن جلفالکیان از ارمنستان در کشتی فرنگی، لمار لیسی از کاستاریکا در کشتی آزاد ، بلیسینگ ابورودودو از نیجریه در کشتی زنان و جسیکا لاورس مک بین در کشتی زنان از استرالیا بعنوان دیگر اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.
کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی از سال 2013 و به منظور محافظت از حقوق و منافع کلیه ورزشکاران سبک‌های المپیکی اتحادیه جهانی کشتی راه اندازی شده است و در دو دوره قبل حمید سوریان و کمیل قاسمی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی بودند.